Crvena zvezda je rešila jednu od ključnih briga uoči letnjih kvalifikacija za Ligu šampiona.
Srpski šampion je postigao dogovor sa Milošem Veljkovićem, koji će kao slobodan igrač ovog leta preći na Marakanu.
Reprezentativac Srbije potpisaće trogodišnji ugovor sa Zvezdom, a očekuje se da se priključi ekipi već na početku priprema, kako bi imao dovoljno vremena da se uigra sa novim saigračima i bude spreman za izazove koji slede.
Podsetimo, Crvena zvezda je ove zime započela značajnu rekonstrukciju svoje odbrane, koja je usledila nakon što su klub napustili kapiten Uroš Spajić, Naser Điga, Stefan Leković i slovenački reprezentativac Vanja Drkušić.
Osećajući da je pravo vreme za uvođenje mladih talenata, crveno-beli su odlučili da šansu na velikoj sceni daju Veljku Milosavljeviću, jednom od najperspektivnijih igrača u svom rosteru, koji u paru sa nešto iskusnijim Andrejom Đurićem može da pruži stabilnost u odbrani.
Međutim, bilo je jasno da će Crvena zvezda morati da pojača svoj defanzivni kadar za nadolazeće letnje kvalifikacije.
Miloš Veljković, aktuelni član Verdera, brzo je postao prioritet Zvezdana Terzića, Marka Marina i Mitra Mrkele. On bi trebalo da preuzme ulogu koju je nekada imao Aleksandar Dragović – postane stub odbrane, ali i mentor mlađim defanzivcima.
Veljković je tokom svoje karijere odigrao 242 utakmice za Verder iz Bremena, postigao sedam golova i upisao osam asistencija, a nastupao je i za Čarlton, Totenhem i Midlzbro.
Takođe, ima bogato iskustvo u reprezentaciji Srbije, sa 35 nastupa, uključujući Mundijal u Kataru i Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.
Šekil O'Nil i Čarls Barkli su tradicionalno komentarisali dešavanja u NBA ligi u studiju "ESPN-a", a prethodne noći su tema bili Denver Nagetsi i Minesota Timbervulvsi,
Fudbaler Zemuna El Fardu Ben, koji je igrao i za Crvenu zvezdu i za Olimpijakos pozvao je "Delije" da u što većem broju dodju na meč protiv Novog Pazara 9. maja.
Atalanta je produžila seriju bez pobede na pet utakmica (2 remija, 3 poraza), pošto je odigrala 0:0 protiv Đenoe u večerašnjem duelu Serija A, čime su dodatno umanjene šanse tima iz Bergama za plasman u evropska takmičenja.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Fudbaler Crvene zvezde Miloš Veljković je letos, nakon 10 godina provedenih u Bundesligi, odlučio da dođe u redove šampiona Srbije. Sada govori za B92.sport.
Fudbaler Zemuna El Fardu Ben, koji je igrao i za Crvenu zvezdu i za Olimpijakos pozvao je "Delije" da u što većem broju dodju na meč protiv Novog Pazara 9. maja.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar