Fudbal 28

3.4.2024.

20:55

Zvezdini "bonusi" prejaki za "traktoriste" – Radočaj od Glazera napravio heroja

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT rezultatom 2:0 u meču 28. kola Superlige Srbije.

Sudija: Miloš Milanović

Sigurno su pomno su pratili crveno-beli dešavanja na "krovu" pred početak ovog meča, ali je Aranđel Stojković golom u nadoknadi za pobedu Partizana sprečio da crno-beli dodatno olakšaju Zvezdi šampionsku trku

"Večiti" rival se vratio na bod zaostatka i izvršio kakav-takav pritisak na fudbalere iz Ljutice Bogdana, sa kojim su ovi lako izašli na kraj.

Naser Điga je neposredno pred meč sa "traktoristima" dobio srpsko državljanstvo i bio jedan od tri "bonusa" u timu Vladana Milojevića. Osim njega, od prvog minuta su šansu dobili Ognjen Mimović i Jovan Šljivić.

Zbog ovog drugog, meču je praktično određen dalji tok već na samom startu. Posle dva gola u Kupu Srbije, Šljivić je igre iz mlade reprezentacije preneo i na klupski fudbal postigavši prvenac u Superligi.

Gelor Kanga ga je pronašao u levom uglu protivničkog šesnaesterca, a Šljivić je sjajno probio i iz nepovoljnog ugla našao prostor i plasirao loptu u suprotan ugao.

Kontrolisala je Zvezda ritam utakmice od tog trenutka, ali su gosti stidljivo pokušavali da stignu do izjednačenja. Već u ranoj fazi meča Vladimir Radočaj će najaviti lošu utakmicu, kada je tik izvan peterca očajno zahvatio loptu i pratkično je dodao Glazeru.

Od prvog minuta je šansu kod Zvezde dobio Žan-Filip Kraso, dok Šerifa Endiaja nije bilo uoptše u timu. Napadač iz Obale Slonovače nije iskoristio svoju šansu. Našao se tek u jednoj kada je "nanjušio" grešku protivnika i šutirao snažno po zemlji, ali pravo u protivničkog golmana.

Osim gola Šljivića i pomenute dve situacije, prvo poluvreme nije obilovalo velikim uzbuđenjima. Česti prekidi zbog faula onemogućili su da se bilo koji tim previše razigra.

U nastavku je Milan Rodić iskoristio pometnju između Aleksandra Lutovića i Nikole Terzića, uzeo loptu i sa ivice šesnaesterca postigao drugi gol svoje ekipe. Samo tri minuta po početku drugog poluvremena utakmica je bila gotova.

Crvena zvezda: Glazer – Mimović, Spajić, Điga, Rodić (od 83. Radojević) – Kanga (od 83. Knežević), Hvan (od 59. Stamenić) – Olajinka, Ivanić, Šljivić (od 59. Katai) – Kraso (od 76. Sremčević)

IMT: Knežević – Lutovac (od 61. L. Luković), Lambulić, Delević, Džinović – Bastaja (od 46. Ćirković), Kijevčanin (od 46. Zulfić) - Krstić, Radočaj (od 81. Bilaps), Terzić – M. Luković (od 61. Jović)

U tom trenutku fudbaleri Nebojše Jandrića se nisu predavali, ali posle promašaja dva minuta kasnije svakako jesu. Još jednom je u glavnoj ulozi bio Radočaj, koji je istakao kandidaturu za promašaj sezone.

Istovremeno i Omri Glazer za najbolju odbranu u Superligi, nakon što je stigao da odbrani pokušaj protivničkog fudbalera iz neposredne blizine.

Sjajno se razvijala akcija gostiju, Lutovac je proigrao rezervistu Irfana Zultića, nakon čega je ovaj podigao glavu i video da mu se Radočaj ubacuje na drugoj stativi.

Odmah ga je proigrao, a levo krilo "traktorista" ne uspeva da postigne gol na tri metra razdaljine nakon što je njegov pokušaj izblokirao Izraelac.

Da stvar bude gora, nije to bio ni poslednji promašaj Radočaja. Imao je još jednu šansu u 71. minutu kada je na granici faula oduzeta lopta Kangi, ali je ovaj potom iz dobre pozicije mlitavo šutirao pravo u Glazera.

Nekoliko minuta pre toga, Gabonac je uzalud postavljao loptu na "belu tačku" nakon što je Milanović dosudio penal za Zvezdu.

Lopta je posle pokušaja Marka Stamenića pogodila u ruku Nikolu Krstića, ali je arbitar posle pregledanja snimka promenio svoju odluku te je 2:0 ostao konačan rezultat.

Osim tri boda, na kraju zvezdašku javnost sigurno najviše raduje činjenica da je meč na terenu završio čak šestorica fudbalera koji se računaju kao "bonus" igrači – Ognjen Mimović, Naser Điga, Viktor Radojević, Nikola Knežević, Marko Stamenić i Uroš Sremčević. Sedmi je Jovan Šljivić koji je u ranoj fazi drugog poluvremena ustupio svoje mesto Aleksandru Kataiju.

Zvezda se sa ovom pobedom vratila na četiri boda prednosti u odnosu na Partizan, dok je IMT na 13. mestu.

U narednom kolu Napredak dolazi u goste IMT-u, dok će Zvezda na gostovanje u Surdulicu ekipi Radnika.

84‘ Zvezda sa šest "bonusa"

Nikola Knežević i Viktor Radojević na terenu.

Osim njih, Naser Điga, Marko Stamenić, Uroš Sremčević i Ognjen Mimović.

20:34

78‘ Sremčević odmah pravi probleme

Tek što je ušao u igru, mladi fudbaler je napravio posao odbrani gostiju.

Hteo je najpre da bude nesebičan i u kontri doda Mirku Ivaniću, što nije prošlo.

Potom je i sam testirao golmana IMT-a na asistenciju Mimovića.

Već za nekoliko minuta konkretniji učinak nego Kraso kog je zamenio.

20:28

71‘ Očajni Radočaj

Treća prilika koju propušta na ovom meču.

Levo krilo gostiju najslabiji akter ovog susreta.

Pitanje je da li je uz faul oduzeta lopta Geloru Kangi, ali se sudija nije oglasio.

Iz toga se izrodila nova šansa za Radočaja koji sa strane šutira direktno u Glazera.

20:27

67‘ NIšta od penala

Milanović je pregledao snimak i promenio odluku.

Reklo bi se i ispravno s obzirom na to da je Krstić prvo igrao nogom pre nego što se lopta odbila od ruke.

20:20

63‘ Penal za Zvezdu

Šutirao je Stamenić sa ivice šesnaesterca, a Krstić je igrao rukom unutar kaznenog prostora.

Arbitar Miloš Milanović je odmah pokazao na "belu tačku", ali će sačekati potvrdu iz VAR sobe.

Ne bi trebalo da čudi ako promeni odluku s obzirom na to da je Krstiću ruka bila u prirodnom položaju tokom klizećeg starta kada je izblokirao pokušaj Stamenića.

20:19

59‘ Prve promene kod Zvezde

Strelca prvog gola Jovana Šljivića menja Aleksandar Katai.

Meč je završio i Hvang, umesto kog je na terenu Marko Stamenić.

20:18

20:10

50‘ Gosti propustili ogromnu šansu

Kakva odbrana Glazera... Najbolja prilika na meču.

Zulfić je na drugoj stativi pronašao usamljenog Radočaja koji je imao praznu mrežu ispred sebe.

Glazer je bio daleko odatle, ali je ipak nekako uspeo da stigne i izblokira pokušaj fudbalera IMT-a.

Od svega samo korner za goste.

20:09

20:08

48‘ Gol! (2:0)

Strelac je Milan Rodić.

Koristi levi bek Zvezde nesporazum Terzića i Lukovca za treći gol ove sezone.

Uzeo je loptu Rodić i sa ivice šesnaesterca je smestio u golmanov levi ugao.

20:01

46‘ Počelo je drugo poluvreme

Promene kod IMT-a.

Bastaja i Kijevčanin izlaze,  a u igri su Ćirković i Zulfić.

19:48

Poluvreme – 1:0

Bez nadoknade posle prvih 45 minuta.

19:41

44‘ Glazer lako izlazi na kraj sa pokušajima gostiju

Pokušavaju fudbaleri IMT-a da stignu do izjednačenja, ali bez pravih prilika do sada.

Nekoliko slabih pokušaja Nikole Terzića.

Za sada, bez prave opasnosti po gol Glazera.

19:38

37‘ Šljivić se razigrao

Novi pokušaj mladog fudbalera.

Ovoga puta je probao Šljivić iz udaljenosti, ali nije to bilo baš precizno.

Na drugoj strani IMT pokušava centaršutevima iz kornera, ali Glazer za sada siguran u skupljanju tih lopti.

19:30

30‘ Prvi žuti karton na meču

Dobija ga kapiten Zvezde Uroš Spajić.

Štoper domaćeg tima je bio neoprezan na ivici svog kaznenog prostora.

19:29

28‘ Zvezda čuva prednost (1:0)
Starsport

19:21

25‘ Knežević spasao IMT

Velika greška Delevića.

Prodao je olako štoper gostiju loptu, praktično je predao u noge Žan-Filipa Krasoa, a ovaj je to umalo kaznio.

Probio je napadač Zvezde u šesnaesterac "traktorista", šutirao snažno po zemlji, ali pravo u Kneževića koji nije dopustio da mu lopta prođe kroz noge.

19:13

18‘ Zvezda kontroliše situaciju

Lopta konstantno u nogama igrača Vladana Milojevića, kojima se ne žuri da stignu do drugog gola nakon ranog pogotka Šljivića.

Ipak. utisak je da je samo pitanje vremena kada će do njega doći. Čak je i Uroš Spajić nekarakteristično za njega oprobao udarac iz daljine.

IMT mora da zaigra daleko bolje ili će ova utakmica otići u jednosmernu ulicu.

19:12

Gol Šljivića iz četvtog minuta

19:11

9‘ Preti i IMT

Probao je iz daljine Kijevčanin.

Vezista gostiju je šutirao sa više od 20 metara udaljenosti, ali Omri Glazer uspeva da odbrani.

Lopta odlazi u korner.

19:08

4‘ Goool! (1:0)

Zvezda stiže do rane prednosti. Strelac je Jovan Šljivić.

Prvi gol "bonusa" crveno-belih u Superligi, posle dva u Kupu Srbije.

Zapretio je prvi Mirko Ivanić, ali je Knežević uspeo da odbrani njegov pokušaj sa levog boka. Dva minuta kasnije je kapitulirao.

Sjajno se snašao mladi vezista u protivničkom šesnaestercu na asistenciju Gelora Kange.

Probio je i on po levoj strani, rešio se čuvara i potom iz nepovoljnog ugla uspeo da pogodi mrežu u suprotnom uglu.

19:02

1‘ Meč je počeo

Sa centra kreću fudbaleri IMT-a.

18:19

Ništa od kiksa Partizana

Dva pute je Voždovac uspeo da izjednači protiv Partizana i da je tako ostalo Zvezda je mogla i na +6 posle meča sa IMT-om.

Ovako samo bod zaostatka između večitih rivala pred meč crveno-belih sa "traktoristima".

* Fudbal je surova igra – Partizan u nadoknadi kaznio promašaje Voždovca!

18:18

Sastavi

Crvena zvezda: Glazer – Mimović, Spajić, Điga, Rodić – Kanga, Hvan– Olajinka, Ivanić, Šljivić– Kraso

IMT:  Knežević – Lutovac, Lambulić, Delević, Džinović – Bastaja, Kijevčanin - Krstić, Radočaj, Terzić – M.Luković

18:03

Trenutno stanje na tabeli

18:02

Vladan Milojević, trener Zvezde

"IMT je dobro organizovana ekipa sa jasnim smernicama i zahtevima. Vidi se rad trenera, a uz to imaju i mnogo kvalitetnih mladih igrača, što im je filozofija. Veoma su jaki kao kolektiv. Ne mislim da nekadašnji igrači Zvezde ili večitog rivala sutra imati veći motiv od drugih. Svako hoće da se pokaže. Mi moramo da izađemo na teren i odigramo onako kako treniramo i radimo. Želimo da dižemo formu i budemo bolji iz utakmice u utakmicu."