Fudbal 101

3.4.2024.

18:51

Fudbal je surova, ali prelepa igra – Partizan u nadoknadi kaznio promašaje Voždovca!

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac rezultatom 3:2 (1:0) u meču 28. kola Superlige Srbije.

Srđan Stevanović/Starsport

Crno-beli su uspeli da se približe Crvenoj zvezdi na bod zaostatka i pritisak prebacili u dvorište najvećeg rivala.

Voždovac – Partizan 2:3 (0:1)

Strelci: Nešković 57p, Flemings 81 – Baždar 40, Filipović 75, Stojković 90+2

Stadion: TC Voždovac
Sudija: Novak Simović

Šestostruki uzastopni šampion će od 19.00 dočekati IMT na stadionu "Rajko Mitić" i imati priliku da pobegne na, ove sezone, najvećih +6.

Sa druge strane, Voždovac je nastavio niz i upisao 12 uzastopnu utakmicu u kojima je izgubio od "parnog valjka".

Sada se "zmajevi" nalaze na 11. mestu na tabeli sa 30 osvojenih bodova.

Meč na "krovu" tržnog centra bio je prava "uspavanka" celih 39 minuta, a onda se borba na "veštaku" rasplamsala.

Tačnije, raspalio je vatru Samed Baždar prelepim pogotkom, pogodivši same rašlje gola domaćeg tima.

Tri minuta kasnije je Aldo Kalulu imao veliku priliku da duplira vođstvo Partizana, ali se ipak na odmor otišlo sa "minimalcem".

Voždovac: Katić – Đurđević, Lukić, Savić, Đuričić – Matić, Mitrović (od 64. Miletić) – Flemings (od 89. Antonijević), Nešković (od 89. Pirgić), Kolarević (od 71. Vujanović) – Teodorović (od 71. Petrović).

Partizan: Jovanović – Filipović (od 82. Stojković), Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Ovusu – Severina (od 79. Janković), Goh, Kalulu (od 60. Zahid) – Baždar (od 60. Nikolić).

I drugi deo meča počeo je šansama na obe strane, konkretno udarcima Severine i Teodorovića, dok u 55. minutu nije dosuđen penal.

Reći će mnogi, sporan, pošto je duel Mihajla Neškovića i Leonarda Ovusua glavni sudija Novak Simović odmah okarakterisao kao najstroža kazna, a VAR to nije mogao da opozove.

Sa 11 metara je siguran bio upravo Nešković, iako je delovalo da je Jovanović bio na lopti – 1:1.

Partizan je ponovo morao da napadne, a Igor Duljaj da na teren pošalje "tešku artiljeriju". Najvažniji potez bio je uvođenje Gajasa Zahida, koji je namestio drugi gol crno-belih u 75. minutu.

Odlično je centrirao sa leve strane iz slobodnog udarca, a na pravom mestu našao se Aleksandar Filipović i vratio prednost gostima iz Humske.

Radost Partizana ovog puta potrajala je svega šest minuta, jer je toliko bilo potrebno Flemingsu sa ponovo poravna.

Na vrlo efektan način je nadmudrio Jovanovića i na semaforu postavio 2:2.

Vreme je teklo i činilo se da će Partizan ponovo prosuti bodove, a Voždovac prekinuti crnu seriju protiv današnjeg rivala.

Čak je domaći tim bio bliži pobedi, jer je imao nekoliko ozbiljnih šansi, a najveću u drugom minutu nadoknade, ali je Jovanović bio izvanredan.

I onda je "kaznu" doneo Aranđel Stojković. Odlično je istrčao kontru i na prelep način pogodio za konačnih 3:2.

Sva dešavanja sa "Krova" možete pratiti u Live blog na B92.sport.

To je bilo sve sa "krova"

Partizan je slavio u gradskom derbiju evrogolom u nadoknadi vremena.

I ostao u trci sa Crvenom zvezdom, koja od 19.00 dočekuje IMT.

19:03

Igor Duljaj posle meča:

"Igrali su odlično, otvoren fudbal, mlada ekipa, mlad trener. Nisu imali imperativ pobede kao mi. Publika je imala šta da vidi. Mnnogo je teško vratiti se. Čestitam igračima na karakteru i što je najvažnije da su osvojena tri boda. Nećemo da zatvorimo oči na greške koje se ponavljaju u odbrani. Imamo mladog kovačevića koji će tek da raste", rekao je Duljaj.

18:55

Partizanov gol za pobedu:

18:51

Kraj utakmice

Uspavanka, pa vatromet na "krovu". Na kraju je Partizan iz goleade od pet pogodaka izašao kao pobednik.

18:47

90+2' Velika šansa za Voždovac!

Partizan je spasao golman Jovanović.

18:47

90+2' Gooooool!

Partizan je poveo u nadoknadi.

Prelep gol Aranđela Stojkovića, u kontri nakon velikog promašaja Voždovca!

18:40

85' Jovanović spasava Partizan!

Kakvu šansu je imao Đurišić, tukao je glavom, ali je Jovanović izvanredno intervenisao.

18:40

90' Igraće se još pet minuta nadoknade

Vrlo zanimljiv finiš derbija na "krovu".

18:38

Ovako je Voždovac izjednačio po drugi put:

18:36

81' Voždovac ponovo daje gol!

Novo izjednačenje doneo je Flemings.

Na sjajan način je matirao Jovanovića i doneo 2:2.

18:31

75' Partizan ponovo vodi

Zahid je ušao i "namestio" novo vođstvo. Centrirao je iz slobodnog udarca sa leve strane, a Filipović je pogodio za 1:2.

18:28

18:25

70' Partizan se muči da nađe rupu

Crno-beli su i do vođstva došli pravo ni iz čega, a sada moraju ponovo da napadnu, ali kao da ne znaju kako.

18:20

64' Partizan ponovo mora da napadne

Tako i deluje posle primljenog gola, budući da se i Voždovac povukao na sopstvenu polovinu nakon izjednačenja.

18:18

Penal i gol Voždovca za 1:1

18:12

57' Izjednačenje!

Nešković je gađao desnu stranu, Jovanović zakačio loptu, ali je ona ipak završila u mreži.

18:10

55' Penal za Voždovac!

Nešković i Ovusu su bili u duelu, vezista Voždovca je pojačao utisak svojim padom i Novak Simović je odmah pokazao na "belu tačku".

18:08

Promašaj Kalulua:

18:08

Izvanredna intervencija Markovića

18:04

48' Zanimljiv početak drugog poluvremena

Na jednoj strani šut je oprobao Severina, a na drugoj Teodorović.

Ipak, obojica su bili za malo neprecizni.

18:01

46' Nastavljeno je drugo poluvreme

I to sa ozbiljnim zakašnjenjem, jer se igrači domaćih nisu pojavili na terenu u predviđeno vreme.

Bez promena u oba tabora.

17:52

Ovako je Partizan poveo:

17:42

Kraj prvog poluvremena

Igrao se samo jedan minut nadoknade u prvom poluvremenu, u kom Partizan "nije igrao fudbal" 40 minuta, a onda je zaigrao mnogo energičnije i došao do vodećeg gola preko Sameda Baždara.

17:40

43' Nova šansa za Partizan!

Antić ga je proigrao sa leve strane po zemlji, on je pokušao na neobičan način da šutira, ali nije pogodio.

Proigrao je Partizan u finišu prvog poluvremena.

17:37

40' Partizan vodi na "krovu"!

Prelep gol postigao je Samed Baždar.

Ništa Partizan nije pokazao 40 minuta, a onda je u jednom napadu Kovačević dva puta izblokiran, Kaluluu je golman odbranio udarac, ali nije i Baždarev prelep šut u same rašlje.

Pretplatio se srpski reprezentativac na važne golove za Partizan.

17:35

17:31

34' Velika šansa za Voždovac

Najbolja šansa na meču! Akcija domaćih je išla po levoj strani gde je Kolarević ostavio Filipovića u "prašini".

Probao je da nađe Teodorovića na petercu, ali je Sveta Marković u poslednjem trenutku spasao čist gol za "zmajeve".

17:23

25' Mirna četvrtina susreta na "krovu"

Praktično se ništa nije desilo vredno pomena u uvodnih 25 minuta.

"Zmajevi" i crno-beli, može to i bolje!

17:11

15' Prvi ozbiljniji napad Partizana

Na kraju je sa distance tukao Leonard Ovusu iz poluvoleja, a lopta je od bloka završila u korneru.

17:07

17:04

7' Voždovac je prvi zapretio

Dva neuspela centaršuta, a onda je Đurđević probao sa oko 18 metara udaljenosti.

Nije to bilo toliko opasno, ali dovoljno da se ubeleži prvo dešavanje na meču.

16:55

Igrači su na terenu

Meč počinje minutom ćutanja.

Voždovac će igrati u beloj opremi, a Partizan u gostujućoj bordo-plavoj kombinaciji.

16:42

Tabela Superlige

16:30

16:20

16:12

Poznati su sastavi oba tima:

VOŽDOVAC (4-2-3-1): Katić – Đurđević, Lukić, Savić, Đuričić – Matić, Mitrović – Flemings, Nešković, Kolarević - Teodorović.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović, Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Ovusu – Severina, Goh, Kalulu – Baždar.

16:10

Igor Duljaj oprezan

Voždovac igra visok presing, imaju dosta agresivnih igrača. Raduje me otvorena utakmica, biće dosta prostora za igru, pubilka će imati šta da vidi. Za sedam dana igramo protiv istog protivnika u Kupu, ali nama je svaka naredna utakmica najvažnija.

16:04

Partizan na -4

Zvezda je lider prvenstva sa četiri boda više od Partizana, a crveno-beli od 19 sati igraju protiv IMT-a.

15:55

Partizan na "klizavom krovu"

Crno-beli su proteklog vikenda minimalcem protiv subotičkog Spartaka prekinuli seriju neuspeha, ali je jasno da su i dalje u golgeterskoj krizi.

Tim Igora Duljaja postigao je samo tri gola u poslednja tri meča, a sada ih očekuje nezgodan rival na terenu sa veštačkom podlogom.

Dobra vest za Partizan je povratak Mateuša Saldanje, te loša forma Voždovca, koji još nije pobedio u prolećnom delu sezone.