Najbolja ženska reprezentacija Srbije brojala je samo promašaje protiv Belorusije. Prosto je neverovatno šta su sve naše devojke propustile da realizuju i na kraju samo remi bez golova – 0:0 u drugom meču novog ciklusa Lige nacija.
Srbija - Belorusija 0:0
Stadion: Sportski centar FSS u Staroj Pazovi;
Sudija: Olivia Šon (Austrija).
Neverovatno je šta su sve naše devojke promašile u prvom poluvremenu. Stvorile su veliki broj prilika, uspele i da postignu gol u ranoj fazi meča, ali Jovana Damnjanović je u želji da potvrdi realizaciju, zaboravila da se nalazi u nedozvoljenoj poziciji.
Nastavile su izabranice selektorke Lidije Stojkanović da dominiraju, praktično se igralo samo na polovini Belorusije. I ređale su se šanse, skoro da nije bilo igračice koja nije mogla da se upiše u strelce. Alegra Poljak, Sara Stokić, Tijana Filipović, Jovana Damnjanović, Nina Matejić…mnogo puta smo videli loptu u mreži, ali na poluvreme se otišlo bez golova.
Nastavak je doneo sličnu priču, ponovo smo videli veliku inicijativu naših devojaka i – promašaje. Igrala je Srbija dobro, maksimalno angažovano, želja i motiv su bili prisutni, ali lopta nikako nije pronalazila put do mreže. Nedostatak koncentracije, brzopletost, neodlučnost, uticali su da se meč okonča bez gola u mreži Belorusije. Šteta, pogotovo posle sjajne igre i pobede protiv Finske koja je večeras savladala u gostima Mađarsku (1:0).
Ivica Zubac (28), najdugovečniji igrač Los Anđeles Klipersa, trejdovan je u Indijana Pejserse u jednom od najšokantnijih poteza ovogodišnjeg prelaznog roka u NBA ligi.
Grčki košarkaš Janis Adetokumbo našao se u centru pažnje, ali ovog puta ne zbog igre na parketu. Posle dana nagađanja o njegovoj budućnosti u Milvokiju i mogućem transferu, objavljeno je da je reprezentativac Grčke postao suvlasnik kompanije "Kalši".
Američka skijašica Lindzi Von imala je operaciju slomljene leve noge nakon što je doživela pad i razočarenje u verovatno poslednjem olimpijskom takmičenju, kada je pala u ženskoj spustu u Kortini.
Sportski direktor fudbalskog kluba OFK Beograd Andrej Mrkela izjavio je da je ponosan što su se "romantičari vratili tamo gde pripadaju" i najavio da će njegov tim da bude još bolji.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Mala bara puna krokodila - ovo opisuje tržište automobila u Kini. Danas, čak i najveći krokodili moraju da daju popuste o kojima nisu ni sanjali, samo da bi opstali među konkurencijom.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar