Fudbal 6

1.4.2024.

17:15

Ni Barsi nije uspelo – Partizan drugi na Ajaksovom turniru VIDEO

Kadeti Partizana poraženi su u finalu "Fjučer kupa" u Amsterdamu od ekipe Ajaksa rezultatom 2:1.

Srđan Novaković
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Crno-beli su posle ravnopravnog prvog poluvremena koje na ovom turniru traju po 20 minuta , u većem delu drugog dela utakmice bili u podređenom položaju.

Domaći su krenuli agresivno od nastavka meča i to im se isplatilo u 28. minutu kada su došli do prednosti.

Četa trenera Đorđija Ćetkovića je posle primljenog gola krenuo da napada i ide po izjednačenje, ali je u 35. minutu Ajaks došao do drugog gola.

Nadu crno-belima je vratio Lazar Radosavljević prelepim golom u 37, minutu, ali vremena za izjednačenje nije bilo.

Crno-beli su na prvom meču koji su igrali na ovom turniru se sastali upravo sa Ajaksom, a rezultat je tada bio 1:1.

Partizan je na putu do finala savladao Anderleht u polufinalu rezultatom 2:0, dok su u četvrtfinalu bili bolji od Mančester sitija.

Kadetska selekcija Partizana je tako ovaj prestižni turnir završila na drugom mestu, ispred ekipa kao što su PSŽ, Anderleht, Mančester siti...

Primera radi, to nijednom nije uspelo polaznicima Barselonine čuvene škole "La Masija".