Fudbal 0

31.3.2024.

18:28

Đirona u nadoknadi izvukla pobedu - Stuani junak

Fudbaleri Đirone pobedili su Betis na svom terenu 3:2 (0:0) u 30. kolu španske La Lige.

EPA-EFE/David Borrat

Domaćin je u u nadoknadi uspeo da uzme sva tri boda, a tokom meča dva puta imao prednost.

Đirona je u 36. minutu došla u vođstvo golom Dovbika sa penala, a u nadoknadi prvog dela meča Betis je izjednačio preko Vilijana Hosea.

U 65. minutu Dovbik je opet vratio prednost na stranu katalonskog tima, a Vilijan Hose je 11 minuta kasnije opet poravnao rezultat na 2:2.

Sve do 92. minuta ovaj rezultat je bio na snazi, da bi konačnih 3:2 postavio Stuani.

Đirona je na trećem mestu na tabeli La lige sa 65 bodova, dva manje od drugoplasirane Barselone, dok joj  Real "beži"sedam bodova.

Betis je na sedmom mestu sa 42 osvojena boda.

Ranije tokom dana dudbaleri Selte i Rajo Valjekana odigrali su du Vigu nerešeno 0:0.

Selta je na 17. mestu na tabeli sa 28 bodova, a Rajo Valjekano je na 16. poziciji sa dva boda više.

U narednom kolu, Selta će gostovati Betisu, dok će Rajo Valjekano dočekati Hetafe.