Fudbal 4

30.3.2024.

23:10

Barselona jedva do pobede sa igračem više

Fudbaleri Barselone su na domaćem terenu savladali Las Palmas, minimalcem 1:0, u okviru 30. kola LaLige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/Marta Perez

Barselona je sa igračem više bila od 24. minuta igre, ali je do pobede uspela da dođe tek u drugom delu igre.

Katalonci su imali samo jedan udarac u prvom delu igre u okvir gola, a najbolju šansu je imao Rafinja u 19. minutu kada je naleteo na odbijenu loptu i zatresao mrežu.

Ipak, posle konsultacije sa VAR sobom, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Imala je domaća ekipa i igrača više od 24. minuta, pošto je direktan crveni karton dobio Alvaro Valjes.

Sredinom drugog poluvremena, Barselona je uspela da dođe do vođstva. Žoao Feliks je proigrao Rafinju, koji je ponovo pogodio mrežu, samo ovaj put nije bilo ofsajda i domaća ekipa je došla do prednosti – 1:0.

Mogli su sve to da poremete gosti u 86. minutu, pošto je veliku šansu imao Alberto Moleiro. Ipak, Barselona je uspela da se odbrani, upiše tri boda i nastavi trku za prvoplasiranim Realom.

Barsa se nalazi na drugom mestu španskog šampionata sa 67 bodova, dok je na 12. poziciji sa 37.

U nastavku takmičenja, Katalonci gostuju Kadisu, dok Las Palmas dočekuje Sevilju.