Fudbal 5

30.3.2024.

22:44

Milenković pao na zadnjicu posle majstorije Leaa – Milan slavio u Firenci

Fudbaleri Milana savladali su kao gosti Fiorentinu 2:1 (0:0) u meču 30. kola Serije A i učvrstio se na drugom mestu.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Bilo je ovo veliko veče Portugalca iz redova Milana Rafaela Leaa koji je sa asistencijom i golom najviše doprineo da "rosoneri" odnesu čitav "plen".

Njegov potez iz 47. minuta još dugo će se prepričavati, pamtiće ga dobro i srpski reprezentativac Nikola Milenković koji je posle majstorije Portugalca doslovce pao na zadnjicu.

Niko na stadionu nije očekivao "štiklu" Leaoa iz te pozicije, pa ni Milenković, koji je proklizao, pao pred golom, i tako omogućio da Loftus-Čik obavi lakši deo posla.

Lao je klasu potvrdio vrlo brzo posle poteza utakmice - golom za novo vođstvo Milana.

I tada je Milenković mogao bolje da reaguje pošto je bio uz Portugalca kada je ovaj krenuo u sprint sa loptom. Leo je već na drugom koraku ostavio iza sebe Milenkovića, brzo se našao pred golom domaćih, i njega zaobišao i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Srpski fudaler se pritom sudario sa svojim golmanom i završio na zemlji.

Inače, sva tri gola na meču viđena su u roku od samo nekoliko minuta na početku drugog poluvremena.

Između pogodaka gostiju strelac za Fiorentinu bio je Dankan.

Za goste je od 82. minuta zaigrao i Luka Jović koga je Pioli uveo umesto Žirua.

Fiorentini u narednom periodu predstoji serija teških izazova na tri fornta, prvi naredni je polufinale Kupa Italije protiv Atalante, potom sledi gostovanje Juventusu u ligi a onda prvi meč četvrtfinala Lige Konferencija sa Viktorijom Plzenj.