Fudbal 2

30.3.2024.

17:30

Bajer se "izvukao" sa dva gola u završnici – Leverkuzen čuva prvo mesto

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su savladali Hofenhajm na domaćem terenu sa 2:1, u okviru 27. kola Bundeslige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/LEON KUEGELER

NesEkipa iz Leverkuzena se "izvukla" sa dva gola u završnici meča i tako uvećala prednost na tabeli nad drugoplasiranim Bajernom, koji kasnije igra derbi sa Borusijom iz Dortmunda.

Uprkos tome što je Bajer uputio čak 11 šuteva ka golu Hofenhajma i tri u okviru gola, gosti su uspeli da povedu u 33. minutu. Strelac je bio Maksimilijan Bejer na asistenciju Vuta Veghorsta.

Bajer je pritiskao i u drugom poluvremenu, 25 šuteva ka golu gostiju, devet u okvir gola.

Trud se isplatio u završnici meča. Prvo je Robert Andrič poravnao rezultat u 88. minutu na asistenciju Džonatana Taa, a Patrik Šik je režirao preokret posle dodavanja Natana Tela u prvom minutu nadoknade.

Bajer je tako uspeo da dođe do sva tri boda. Sada ima 73, dok je Hofenhajm deveti sa 33 boda.

U nastavku takmičenja ekipa iz Leverkuzena gostuje Union Berlinu, a Hofenhajm dočekuje Augsburg.

U istom terminu, ekipa iz Frajburga je deklasirala Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:0

Mihael Gregorič je pogodio za 1:0 u sedmom minutu, a pobedu su potvrdili Merlin Rol u 47. minutu, a tačku na meč je stavio Ricu Doan na asistenciju Maksimilijana Egeštajna u 57. minutu meča.

U ostalim duelima, Ajntraht Frankfurt i Union Berlin su odigrali bez golova, kao i Lajpcig i Majnc.

Volfsburg je pobedio Verder iz Bremena sa 2:0.