Nova vest
Lige petice 6

8.1.2025.

20:00

Doneta iznenađujuća odluka u slučaju "Dani Olmo"

Špansko visoko sportsko veće presudilo je u korist Barselone i dozvolilo je privremenu registraciju Danija Olma i Paua Viktora.

Autor:B92.sport

B92.sport
Doneta iznenađujuća odluka u slučaju "Dani Olmo"
EPA-EFE/Alejandro Garcia

Ovo je svakako iznenađujuća odluka, nakon što su LaLiga i Fudbalski savez Španije ranije odbili registraciju dvojca Blaugrane.

Ova odluka je, takođe, privremena, Barseloni je uvaženo pravo na žalbu, a konačna odluka biće doneta u naredna tri meseca.

Do tada će registracija ostati na snazi.

Olmo i Viktor ne konkurišu za meč u sredu protiv Atletika, pošto će licence biti gotove u četvrtak.

Podsetimo, problem u celom ovom slučaju nastao je zbog Barseloninog kršenja finansijskog fer-pleja, nakon čega je LaLiga zabranila klubu da Olma i Viktora registruju za 2025. godinu.

Olmo je za katalonski tim potpisao prošlog leta kada je iz Lajpciga došao za 55 miliona evra. Tokom jesenjeg dela sezone je upisao 15 nastupa uz učinak od šest pogodaka.

Podeli:

Komentari 6

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Meč istine u Beogradskoj areni VIDEO

Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.

Iva Jevtić

9:26

22 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu