Junak pobedničkog tima bio je danski napadač Patrik Dorgu, koji je postigao jedini gol na utakmici.
U 70. minutu je posle dodavanja Đaloa izveo odlučujući potez za trijumf Lečea u "gradu na vodi".
Venecija, za koju je ceo meč branio Filip Stanković, sin Dejana Stankovića, jeste bila bolji rival, sa nekoliko velikih šansi i pogođenih okvira gola, ali jednostavno nije umela da postigne pogodak ove večeri.
U 8. minutu je Oristanio pogodio stativu, a Idzes u 38. prečku. Zatim su prilike imali još jednom Oristanio u prvom, te Busio i Dankan u drugom poluvremenu, ali gola nije bilo.
I onda je "kazna" stigla u tom 70. minutu kada je Dorgu šokirao sve na stadionu "Pjerluiđi Penco".
Čak i četiri minuta kasnije je Venecija imala priliku preko Joela Pohjanpala, ali je Finac iz izgledne pozicije vrlo neprecizno šutirao.
Venecija ostaje poslednjeplasirani tim Serije A sa samo osam bodova, dok ih Leče sada ima 12 i skočio je na poziciju broj 15.
Serija A, 13. kolo
Subota Verona – Inter 0:5 (0:5) Korea 17, Tiram 22, 25, De Fraj 31, Bisek 41 Milan – Juventus 0:0
Parma – Atalanta 1:3 (0:2) Kanćeljeri 49 – Retegi 4, Ederson 39, Lukman 75
Argentina je u nizu od 15 pobeda u nokaut fazi, postigla je 82 odsto golova u završnicama mečeva i nalazi se na korak od odbrane titule svetskog prvaka.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Dušan Vlahović bio je ključna figura u pobedi svog tima, pošto je postigao odlučujući gol protiv Lečea i doneo važna tri boda u borbi za ciljeve u sezoni.
Argentina je u nizu od 15 pobeda u nokaut fazi, postigla je 82 odsto golova u završnicama mečeva i nalazi se na korak od odbrane titule svetskog prvaka.
Selektor vicešampiona sveta govorio je za B92.sport o istorijskom srebru Srbije, porazu od Australije koji je promenio sve, radu sa Nikolom Kusturicom, pozivu Dušana Alimpijevića i lekcijama koje je naučio od svojih igrača.
Stanković nema mnogo vremena da popravi detalje i ukomponuje ono čime raspolaže. Kostur tima je ostao, ali da li je dovoljno kvalitetan da ispuni očekivanja?
Siner je titulu na Vimbldonu osvojio malo više od mesec dana nakon šokantnog poraza na Rolan Garosu. Kecmanović mu je uzeo dva seta u prvom kolu, da bi mu do kraja još samo Zverev u finalu "otkinuo" jedan.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Pojava rđe na kočionim diskovima često zabrine vozače, ali u većini slučajeva nema razloga za paniku. Tanka površinska korozija nastaje kada vozilo duže stoji ili je izloženo vlazi.
Novi izveštaj o štetnom uticaju mreža na mentalno zdravlje dece pokreće Evropsku uniju na uvođenje starosnih ograničenja. Da li je nakon Australije i Florida na redu opšta zabrana u Evropi?
OpenAI je oštro odbacio optužbe kompanije Apple za krađu poslovnih tajni, ističući da je tužba neosnovana. Iz AI giganta poručuju da veruju u fer konkurenciju i slobodu izbora radnog mesta.
Andželo Martino osuđen je na skoro šest godina zatvora jer je tajno sarađivao sa hakerskom grupom BlackCat i pomogao u iznudi 75 miliona dolara od firmi koje je trebalo da brani.
Loš internet u kući često nema veze sa provajderom. Saznajte kako da pravilnim rasporedom antena i pametnim pozicioniranjem rutera u sekundi eliminišete "mrtve zone" i ubrzate Wi-Fi protok.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar