Betis je došao do vođstva na startu prvog poluvremena i uspeo da zadrži prednost do samog kraja meča.
Jedini gol na meču je zapravio bio autogol Hose Marije Himenesa, koji je zakucao loptu u svoju mrežu za vođstvo domaće ekipe 1:0 u trećem minutu.
Do kraja prvog poluvremena Betis je imao još dve dobre šanse, prvo je Abde Ezalzuli pogodio prečku u 27. minutu, a onda je Viktor Roke gotovo iz peterca prebacio gol.
Atletiko niej stvorio konkretnu priliku, dok je domaći tim mogao da udvostruči prednost u 67. minutu pokazao je na belu tačku, ali je potom uz reakciju VAR-a, glavni arbitar Hesus Hil Mancano poništio svoju odluku.
Do kraja meča, Hulijan Alvares je imao šansu u 80. minutu da dovede Madriđane do izjednačenja, ali je posle odbitka pogodio stiativu.
Betis je peti na tabeli sa 18 bodova, dok je Atletiko sa dva boda više četvrto mesto. Madriđani u sledećem kolu dočekuju Las Palmas, dok Betis gostuje Atletik Bilbau.
PSŽ je pobedom nad Aston Vilom osvojio Superkup Evrope (2:1). Osvajač Lige šampiona je tako bio bolji od prvaka Lige Evrope. Poslednji put je šampion Lige Evrope slavio u ovom takmičenju 2018. godine.
Evroliga se sprema za veliku promenu formata, pošto bi sezona 2026/27 trebalo da bude poslednja u kojoj će se takmičenje igrati sa 20 klubova po sistemu u kojem svako igra protiv svakoga.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Tesla je objavila opoziv za više od 20.000 vozila u SAD zbog problema sa farovima koji bi mogao da smanji vidljivost vozača, ali i zaslepi druge učesnike u saobraćaju.
Tokio je značajno povećao subvencije za kupovinu električnih automobila. Uz kombinovanje gradskih i državnih podsticaja, cena pojedinih modela može biti niža za više od 16.000 dolara.
Američki SwRI razvio je motor sa unutrašnjim sagorevanjem na vodonik koji nudi obrtni moment i performanse slične dizelašima, uz gotovo nultu emisiju CO2 iz izduvnog sistema.
Levoruki ljudi imaju imaju fleksibilniju raspodelu funkcija, zbog čega, između ostalog, mogu biti bolji vozači od desnorukih, reči su ruskog naučnika Valerija Litvinova.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar