Fudbal 0

15.3.2024.

23:02

Ništa od novog "čuda" Kadisa

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Kadis 2:0 (1:0) u prvoj utakmici 29. kola LaLige.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/Juan Herrero

Gosti u petak uveče nisu uspeli da režiraju novi veliki rezultat, novu pobedu, posle one u prethodnoj rundi kada su na svom terenu porazili Atletiko Madrid 2:0.

Bila je to prva pobeda ovog tima još od prvog septembra 2023. godine.

Druga uzastopna nad učesnikom Lige šampiona već je bilo kao preskočiti planinu po Kadis, ali je ekipa Maurisija Pelegrina i ove večeri pokazala da je u velikom usponu forme.

Sosijedad je pred svojim navijačima, ipak, bio "prevelik zalogaj", domaći su uz punu kontrolu meča, u prvom delu posebno, obezbedili prednost i u nastavku još jednim golom potvrdili tri boda.

Strelci za Baskijce bili su Mikel Merino u 28. minutu i ruski internacionalac Arsen Zaharjan u 68.

Nisu gosti bili bezopasni, daleko od toga, međutim i dalje im je problem efikasnost koju će morati da poboljšaju ako žele da i naredne sezone igraju među najboljima.

Kadis je ostao u zoni ispadanja, dva boda dalje od njega je Selta.

Sosijedadu, nakon promenljivih rezultata i pada van Top 4 tima, do kraja preostaje borba za peto mesto.