Nova vest
"Velika čast" 0

18.8.2026.

11:55

Odjeknuo transfer u Premijer ligi – reprezentativac BiH potpisao za Njukasl

Engleski Njukasl je završio transfer Amara Dedića iz portugalske Benfike.

Izvor: Tanjug

Odjeknuo transfer u Premijer ligi – reprezentativac BiH potpisao za Njukasl
Charlotte Wilson / Getty images / Profimedia

Reprezentativac Bosne i Hercegovine potpisao je ugovor na pet godina, a engleski klub će za njegov dolazak platiti oko 30 miliona funti.

Dedić se tako ponovo sastaje sa trenerom Matijasom Jajslom, sa kojim je sarađivao u Salcburgu i osvojio titulu prvaka Austrije 2023. godine.

"Poseban je osećaj i velika čast što sam postao igrač Njukasla. Veoma sam srećan i jedva čekam da zaigram pred neverovatnim navijačima", rekao je Dedić.

Njegov dolazak posebno je važan zbog problema na poziciji desnog beka.

Njukasl je ovog leta ostao bez Kirana Tripijea, dok se Tino Livramento još oporavlja od povrede lista.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Newcastle United (@nufc)

Jajsl je oduševljen što će ponovo raditi sa Dedićem.

"Veoma dobro ga poznajem. Pratim njegov razvoj još od mladih dana u Austriji. Doneće nam kvalitet i u odbrani i u napadu. Fizički je veoma snažan, agresivan i tehnički odličan, a ima još mnogo prostora za napredak“, istakao je trener Njukasla.

Dedić je prošle sezone već igrao na "Sent Džejms Parku", ali u dresu Benfike, koja je tada poražena od Njukasla sa 3:0 u Ligi šampiona.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Newcastle United (@nufc)

Sada bi na istom stadionu mogao da debituje za novi klub protiv Liverpula.

Njegova velika prednost je što poznaje Jajslove zahteve, posebno kada je reč o bekovima, pa bi mogao veoma brzo da dobije priliku.

Dedić je pre Benfike igrao i za Olimpik Marsej i Volfsberger.

Za reprezentaciju BiH odigrao je 31 meč i bio deo Mundijala u SAD, Kanadi i Meksiku.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu