Fudbal 4

26.5.2024.

23:04

Svilar kapitulirao u 93. minutu i ostavio Empoli u Seriji A – izborio se i Samardžić VIDEO

Fudbaleri Empolija su izborili opastanak u Seriji A, pošto su u poslednjem 38. kolu savladali Romu sa 2:1.

EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Domaćin na ovom meču je do pobede došao u 93. minutu i navijači su tom prilikom uleteli na teren kako bi proslavili "spas".

Empoli je završio kao 17. na tabeli, prvi iznad crte sa bodom više od Frosinonea (35). Roma je ostala na šestom mestu sa 63 boda.

Do prednosti ih je doveo Mateo Kanceljeri u 13. minutu na asistenciju Emnauela Gijasija. Ipak, Roma je do poluvremena uspela da izjednači.

Prvo je poništen pogodak Brajana Kristantea zbog ofsajda u 20. minutu, a onda je prvom minutu nadoknade Usem Auar pogodio mrežu na asistenciju Anhelinja.

Tačku na meč stavio je Mbaje Nijang, koji je uspeo da matira Mileta Svilara u trećem minutu nadoknade i izbori opstanak za svoj tim.

Opstanak je obezbedio i Udinese, koji je u direktnom duelu poslao Frosinone u Seriju B.

Gosti su slavili minimalcem, a do pobede ih je doveo Keinan Dejvis u 75. minutu meča.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić je odigrao kompletan meč.

U mečevima bez rezultatskog značaja Lacio je remizirao sa Sasuolom, koji se takođe seli iz elite. Dok su Verona i Inter odigrali 2:2.

Šansu je dobio Stefan Mitrović za Veronu, odigrao je do 75. minuta, dok je Darko Lazović napustio igru u 68.

Sada je i zvanično kompletirana tabela, ostalo je da svoj zaostali meč odigraju Fiorentina i Atalanta, koja može da prestigne Juventus na trećem mestu u slučaju pobede.