Fudbal 0

26.5.2024.

17:42

Preokret Majorke – potresna scena obeležila meč FOTO

Fudbaleri Majorke su savladali Hetafe sa 2:1, u okviru poslednjeg 38. kola LaLige.

EPA-EFE/Juan Herrero

Hetafe je završio takmičenje na 12. mestu sa 43 boda, dok je Majorka 15. u domaćem šampionatu sa tri boda manje.

Posle mirnog prvog poluvremena, usledilo je drugo puno uzbuđenja i preokreta.

Gaston Alvares je pogodio na asistenciju Oskara Rodrigesa za 1:0, Hetafe je došao do vođstva – 1:0.

Sredinom drugog poluvremena, došlo je do potresne scene.

Igrao se 74. minut kada su se golman Hetafea, David Sorije i golgeter Majorke, Kajl Larin žestoko sudarili.

David je pao na glavu, nakon čega je ostao nepomično da leži te mu je medicinska pomoć momentalno ukazana.

Fudbaleri Majorke pobedili su danas na gostujućem terenu Hetafe 2:1, u utakmici poslednjeg 38. kola španskog prvenstva.

Majorka je do kraja došla do pobede, golovima u završnici. Izjednačio je Vedad Murići u 90. minutu, a pobedu je obezbedio Pablo Mafeo u trećem minutu nadoknade vremena.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić je na terenu proveo 57. minuta, dok je golman Predrag Rajković presedeo na klupi.