Fiorentina penalom u 102. minutu do Evrope VIDEO

Fudbaleri Kaljarija i Fiorentine odigrali su prvi meč poslednjeg, 38. kola u Seriji A.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
EPA-EFE/FABIO MURRU

Viđena je prava drama, na kraju Fiorentina je kao gost slavila sa 3:2 (1:0), pa je tako uspela da obezbedi plasman u Evropu.

Bio je to i meč na kojem se od trenerske klupe Kaljarija oprostio Klaudio Ranijeri, kojem su navijači priredili ovacije.

Gosti su poveli u 39. minutu i to preko Đakoma Bonaventure.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a Kaljari je u nastavku zaigrao odlučnije i angažovanije.

Uspeo je da stigne do izjednačenja u 64. minutu kada je mrežu "ljubičastih" zatresao Alesandro Deiola na asistenciju Pratija.

Pet minuta pre kraja, posle odličnog udarca Kingstona Mutandve sa distance, Kaljari je stigao do potpunog preokreta.

Međutim, to nije bio kraj jer je Fiorentina u 89. minutu preko Nikolasa Gonzalesa stigla do izjednačenja.

I ne samo to, jer je u 11. minutu nadoknade vremena, dosuđen penal za goste koji je  Arturo Melo pretvorio u pogodak za konačnih 2:3.

U ekipi Fiorentine na terenu je do 66. minuta bio srpski reprezentativac Nikola Milenković