Fudbaleri Fortune iz Dizeldorfa napravili su veliki korak ka ulasku u Bundesligu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/David Inderlied/dpa

U prvom meču plej-ofa, oni su kao gosti pobedili ekipu Bohuma sa 3:0  (1:0) i tako stekli veliku prednost pred revanš meč na svom terenu 27. maja.

S druge strane, Bohum koji je u posledjem kolu porazom od Verdera (4:1) skliznuo sa 14. na 16. poziciju, delovao je grogirano.

Izostanak kapitena, golmana Manuela Rajmana, uzdrmao je ekipu, a kako je objašnjeno, 35-godišnji čuvar mreže nije želeo da igra zbog "dubokog neslaganja oko timskih stvari".

Domaćin je bio desetkovan odsustvom i Mihaela Esera, Moric-Bronija Kvartenga, Filipa Ferstera, Erhana Mašovića i Mohameda Tolbe i to se i te kako osetilo.

Gosti iz Dizeldorfa poveli su u 13. minutu autogolom Filipa Hofmana, njega je lopta posle kornera udarila u koleno i prevarila golmana Lutea, pa se sa tih 0:1 otišlo na odmor.

U nastavku, još dva gola Fortune potpuno su utišali sve na stadionu.

Prvo je Feliks Klaus u 64. pogodio za 0:2, da bi konačnih 0:3 postavio Janik Engelhart osam minuta kasnije.