Nova vest
Lige petice 2

25.5.2026.

23:05

Volfsburg ispao iz Bundeslige!

Paderborn je izborio plasman u Bundesligu pošto je posle produžetaka savladao Volfsburg rezultatom 2:1.

Autor:B92.sport

B92.sport
Volfsburg ispao iz Bundeslige!
Ina FASSBENDER / AFP / Profimedia

Paderborn se tako vraća u elitu nemačkog fudbala posle šest godina čekanja, dok se Volfsburg seli u Cvajtu prvi put posle čak 29 godina.

Gosti su šokantno otvorili utakmicu i poveli već u trećem minutu preko Dženana Pejčinovića, ali je domaći tim uspeo da se vrati u meč pred kraj prvog poluvremena.

Za izjednačenje je pogodio Filip Bilbija u 38. minutu i tako najavio veliku dramu.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u nastavku kada je Joakim Mele za samo tri minuta dobio dva žuta kartona i ostavio Volfsburg sa igračem manje.

Paderborn je brojčanu prednost uspeo da iskoristi tek u produžecima, a junak večeri postao je Laurin Kurda golom u 100. minutu kojim je svom timu doneo istorijski povratak u Bundesligu.

Volfsburg je bio šampion 2009, ali se mučio poslednjih godina u kojima je dva puta izbegavao ispadanje pobedama u baražu.

Podeli:

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

1 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

2 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu