Mečevi pretposlednjeg kola u Seriji A u borbi za opstanak bili su prepuni uzbuđenja.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

U susretu 37. kola Frozinone je slaavio u Monci sa 1:0 (1:0) i tako stigao do osme pobede u sezoni, dok je Udineze u 14. minutu nadoknade stigao do izjednačenja protiv Empolija za 1:1 (0:0).

Završnica meča na Friuliju bila je za infarkt, prvo je u 90. minutu reprezentativac Srbije Lazar samardžić skrivio penal koji je Mbaje Nijang pretvorio u gol za goste.

Ali to nije bio kraj, duboko u produžetku, tačnije u 13. minutu, na intervenciju VAR-a, sudija je dosudio penal za Udineze koji je upravo izveo samardžić i ispravio se za skrivljen penal.

Postigao je gol za 1:1 koji Udineze na kolo pre kraja drži izb+nad crte sa 34 boda, na 17. poziciji.

I to će biti ipak nekakav start jer ih baš u poslednjem kolu čeka pakleno gostovanje Frozinoneu, koji će imati sve u svojim rukama. Takođe, bitan će biti i meč Empoli - Roma.

Posle pobede u Monci od 1:0, skočili su na 15. mesto sa 35 bodova. Ipak, moraće u sudaru sa direktnim rivalom da reše sve dileme, a to neće biti lako.

Na meču u Monci, sve je rešeno već u devetom minutu kada je mrežu domaćina zatresao Marokanac Valid Kedira.

Imao je Frosinone u 25. minutu još jednu dobru priliku, ali je odlično reagovao golman Monce Alesandro Sorentino.