Fudbal 0

19.5.2024.

14:35

Ranijeri opet heroj Kaljarija – Račićev Sasuolo pred ispadanjem iz Serije A

Fudbaleri Sasuola poraženi su kod kuće od Kaljarija 2:0 i kolo pre kraja nalaze se pred eliminacijom u niži rang.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Ekipa čije boje brani srpski fudbaler Uroš Račić (igrao do 57. minuta) u poslednjem kolu gostuje Laciju i čak ni pobeda joj ne garantuje opstanak.

Kaljari je urpavo današnjom pobedom prebrinuo sve brige – matematički je osigurao mesto u Seriji A i naredne sezone.

Za takav ishod pobrinuli su se strelci golova Mateo Prati koji je pogodio u 72. minutu mrežu domaćina, i Đanluka Lapadula, koji je u nadoknadi stavio tačku iz penala.

Bila je ovo prva pobeda Kaljarija posle pet kola - u najvažnijem trenutku!

Tim sa Sardinije je sada pobegao četiri boda Frosineoneu i Empoliju, a sedam Sasuolu pred poslednji meč sezone.

Sastav koji sa klupe vodi Klaudio Ranijeri će poslednjoj utakmici sezone dočekati Fiorentinu.

Ranijeri je vrlo emotivno proslavio opstanak jer je to bio herojski podvig sa skromnom ekipom.

Kaljari je vrlo važan klub u njegovoj karijeri jer je tu stekao reputaciju kada ga je preuzeo 1988. i sa dve uzastopne promocije uveo u Seriju A.

Na klupi Kaljarija i ovaj meč je presedeo srpski golman Bojan Radunović.