Ekipa Pepa Gvardiole tako je stigla na korak do četvrte uzastopne titule prvaka Engleske, a golove je postigao Erling Haland u 51, odnosno iz penala u prvom minutu nadoknade.
Junak je zapravo bio rezervni golman Štefan Ortega, koji je zamenio povređenog Edersona, a potom zaustavio najmanje tri pokušaja "pevaca" u finišu.
Premijer liga, 34. kolo
Totenhem – M. Siti 0:2 (0:0)
Haland 51, 90+1p
Sudija: Kris Kavana
"Građani" uoči poslednje runde imaju 88 bodova, dva više od Arsenala, koji je poslednju titulu osvojio pre dve decenije.
Svi mečevi završnog kola prvenstva na programu su u nedelju od 17.00 časova. Siti će dočekati Vest Hem, dok će Arsenal ugostiti Everton.
Činjenica da bod nije odgovarao nijednom timu prouzrokovala je otvoren fudbal u duelu Totenhema i Sitija.
Prvi je zapretio Totenhem preko Rodriga Bentankura, ali je njegov udarac pod prečku zaustavio Ederson.
Kevin de Brujne je umalo dao gol posle dodavanja Kajla Vokera, ali je blok domaćih odradio posao. Svakako bi pogodak bio poništen zbog ofsajda.
Zicer je ubrzo imao Fil Foden. Posle katastrofalnog ispucavanja Pjera-Emila Hojbjerga, lopta je pala pravo na nogu Fodenu, ali je Guljelmo Vikaro raširio ruke i sprečio gol.
Usledio je nešto mirniji period u pogledu prilika, ali su u finišu poluvremena zapretili Joško Gvardiol i naročito Bernardo Silva, čiji je čist gol sprečio Radu Dragušin.
Nastavak utakmice je otvoren sa po jednom velikom šansom na obe strane. Prvo De Brujneov šut iz okreta i sjajna intervencija Vikarija, a potom i prilika za Heung-min Sona pred golom odličnog Edersona.
Siti je do prednosti stigao u 51. minutu. Silva je uposlio De Brujnea na desnoj strani, ovaj je poslao loptu u peterac, gde Halandu nije bilo teško da je ubaci u praznu mrežu.
Sredinom drugog poluvremena Kristijan Romero i Ederson su se sudarili. Brazilac je dobio udarac u glavu, zbog čega je ubrzo morao da napusti igru.
Štefan Ortega je imao vatreno krštenje nakon ulaska u igru, pošto se suočio sa velikom šansom koju je imao Dejan Kuluševski.
Reprezentativac Švedske je potom šutirao snažno preko gola sa distance, da bi mu nešto kasnije Ortega zaustavio još jedan udarac.
Totenhem je kažnjen u nadoknadi vremena, kada je Pedro Poro napravio nad Žeremijem Dokuom penal, koji je rutinski realizovao Haland i tako postavio konačnih 2:0.
Norvežanin je praktično iz dva šuta ka golu domaćih postigao dva gola, čime je potvrdio epitet najboljeg strelca šampionata (27).
Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Trener košarkaša Olimpijakosa Jorgos Barcokas izjavio je pred utakmicu 22. kola Evrolige da Partizan ima dobar tim čiji kvalitet ne pokazuje stanje na tabeli.
Rukometna reprezentacija Slovenije doživljava ozbiljne pehove pred početak Evropskog prvenstva, toliko da u tamošnjim medijima situaciju karakterišu "katastrofalnom".
Košarkaš Minesote Rubi Gober suspendovan je na jedan meč, objavio je izvršni potpredsednik i šef košarkaških operacija NBA lige Džejms Džons, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Trener košarkaša Olimpijakosa Jorgos Barcokas izjavio je pred utakmicu 22. kola Evrolige da Partizan ima dobar tim čiji kvalitet ne pokazuje stanje na tabeli.
Rukometna reprezentacija Slovenije doživljava ozbiljne pehove pred početak Evropskog prvenstva, toliko da u tamošnjim medijima situaciju karakterišu "katastrofalnom".
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.
Četbot za veštačku inteligenciju Grok, u vlasništvu Ilona Maska, pridružiće se Google-ovom generativnom sistemu veštačke inteligencije unutar mreže Pentagona.
Komentari 63
Pogledaj komentare Pošalji komentar