Nova vest
Lige petice 1

13.3.2026.

23:55

Laporta: "Izdao nas ćelavi – zabio nam nož u leđa"

Predsednik Barselonne Đoan Laporta najblaže rečeno razočaran je odlaskom jednog od talenata iz "La Masije" Droa Fernandesa.

Izvor:B92.sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Laporta: "Izdao nas ćelavi – zabio nam nož u leđa"
Javier Borrego / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dro je prošao fudbalsku školu Katalonaca, zaigrao za "B" tim, upisao i debi za udarnu ekipu, ipak, na iznenađenje mnogih, najviše ljudi iz kluba, krajem januara je napravio zaokret u karijeri i prešao u Pari Sen Žermen.

Parižani su platili Kataloncima osam miliona evra za slobodu supertalentovanog igrača i dobili potencijalno novu zvezdu.

Danas, predsednik Barse Laporta o odlasku Droa govori kao o "izdaji" kluba od njenog igrača, ali više taj osećaj ima zbog agenta igrača - bivšeg fudbalera Barselone Ivana de la Penje

De la Penja je, ipak, najbolje dane karijere imao u taboru gradskog rivala Barse, Espanjolu, gde je proveo punih devet sezona.

"Droov odlazak јe bio kao da nam je neko zabio nož u leđa. Osećao sam se izdanim od strane Ivana. Sa Žoržeom Mendesom smo uspeli da zadržimo Lamina (Јamala), dok јe zbog "lo pelata" ("ćelavog", nadimak Ivana de la Penje), Dro otišao u PSŽ. Da јe Žorž Mendes agent Droa, ovo se ne bi dogodilo", rekao јe Laporta tokom intervјua za emisiјu "Jijantes"

Odlazeći predsednik Barselone, koјi će se kandidovati i za četvrti mandat na čelu kluba, nema lepo mišljenje o De la Penji posebno zbog činjenice da se radi o igraču koji je odigrao preko 100 utakmica za "blaugranu".

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
iOS

Apple se muči

Dosadašnje informacije su sugerisale da je iPhone Fold na putu da bude lansiran ovog septembra, ali to bi moglo da se promeni.

B92.net

17:30

11 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu