Fudbal 22

11.5.2024.

15:27

Gvardiol dva puta u metu – Siti sve bliži tituli

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Fulam na "Krejven Kotidžu" (4:0), u prvom meču 37. kola Premijer lige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Dvostruki strelac na utakmici bio je Joško Gvardiol, koji je pogodio mrežu Bernda Lena u 13. i 71. minutu.

Gol za "građane" postigli su još i Fil Foden u 59, odnosno Hulijan Alvares iz penala u sedmom minutu nadoknade, tokom koje je Isa Diop isključen.

Siti je i dalje prvi na tabeli sa 85 bodova, dva više od najbližeg pratioca Arsenala.

Hrvatski defanzivac je u uvodnoj fazi meča uspeo da se upiše u strelce u stilu rasnog napadača, nakon duplog pasa sa Kevinom de Brujneom, te preciznog udarca slabijom desnom nogom.

Foden je na startu nastavka pogodio sa ivice kaznenog prostora, takođe, slabijom desnom nogom.

Gvardiol je pitanje pobednika rešio posle centaršuta Bernarda Silve, na sveopšte zadovoljstvo gostiju, predvođenih Pepom Gvardiolom.

Sitiju do kraja sezone predstoje mečevi sa Totenhemom u Londonu (utorak, 21h), te Vest Hemom na "Etihadu" (nedelja, 17h).

Takođe, očekuje ih i finale FA kupa 25. maja protiv gradskog rivala Junajteda.