Ekipi Lučana Spaletija bio je ovo već četvrti poraz u poslednjih pet utakmica, uz samo jedan remi u tom nizu (Lacio 2:2) i jasno je kao dan da je ekipa u teškoj rezultatskoj krizi, najvećoj od početka sezone.
Nedavno, "bjankoneri" su pretrpeli bolne poraze od Intera (golom u 90) i od Galatasaraja o kojem se još priča u prvoj utakmici 1/16 finala Lige šampiona (2:5).
Nešto ranije eliminisani su i iz Kupa Italije (poraženi od Atalante 0:3).
Izvesno je, Juve će sezonu završiti bez ijednog trofeja, a novim porazom i ligi dodatno su ugrozili plasman u elitno evropsko takmičenje.
Ovog popodneva Komo je "dosolio" na otvorenu ranu velikana iz Torina trijumfom koji su golovima Merdžima Vojvode u 12. minutu i Maksima Kakera u 61.
Tako je četa Seska Fabregasa nastavila sjajan niz rezultata, sada se, pobedom nad Juventusom, poptuno primakla današnjem rivali na tabeli, na samo bod, u borbi za mesto u Ligi šampiona naredne sezone.
Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP
Najbolje šanse za Juve, koji je i danas delovao razbijeno, jalovo i bezidejno, imao je Teun Kopmeiners u drugom poluvremenu. Onu najbolju u 84. minutu kada je iz slobodnog udarca pogodio stativu.
Bila je to i poslednja pretnja po goste koji su, do kraja, bez mnogo trzavica iskontrolisali nalete domaćeg tima.
Na kraju, očekivano, navijači Juventusa burom uvreda, i pre završeka meča, počastili su igrače. Tokom tih neprijatnih desetak minuta po domaće igrače mogli su se čuti povici "odlazite iz kluba", "pokažite m**a", "hoćemo 11 lavova"...
Ni nova garnitura dresova nije pomogla crno-belima da preokrenu situaciju u svoju korist i konačno odigraju u skladu sa očekivanjima.
Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 povukla se sa Mediteranskih igara u Tarnatu. Srpska selekcija trebalo je da u subotu odigra meč protiv ekipe Košarkaškog saveza tzv. Kosova.
Košarkaška reprezentacija Francuske nastavila je kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2027. godine pobedom nad Švedskom 84:69, a ključnu ulogu imao je Viktor Vembanjama.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Automobili koji su nekada bili svakodnevica danas postaju kolekcionarski primerci. Podaci pokazuju da mlađe generacije sve češće u kolekciji imaju modele kao što su Corolla i Civic, ali i druge "obične" automobile.
Italija je razmatrala zabranu vožnje auto-putem za vozače starije od 85 godina, kao i ograničenje kretanja i nultu toleranciju na alkohol. Plan je u međuvremenu povučen.
Irski zakon star gotovo 400 godina otežava evropskim potrošačima da kolektivno tuže velike tehnološke kompanije i traže odštetu zbog kršenja svojih prava, upozoravaju eksperti.
Komentari 12
Pogledaj komentare Pošalji komentar