Mbape je u novembru izneo spor pred Radni sud u Parizu, potražujući čak 263 miliona evra od svog bivšeg kluba, čime je okončan višemesečni pravni rat između dve strane.
Mbape tražio 263 miliona, PSŽ uzvratio tužbom
Francuski reprezentativac i sadašnji napadač Real Madrida tvrdio je da mu PSŽ duguje 55 miliona evra neisplaćenih zarada, kao i dodatnu odštetu zbog kršenja ugovora i lošeg tretmana od strane kluba.
Parižani su, s druge strane, uzvratili kontra-tužbom teškom 240 miliona evra, tražeći nadoknadu zbog propalog transfera Mbapea u saudijski Al Hilal 2023. godine, koji je trebalo da iznosi čak 300 miliona evra.
Sud: PSŽ nije isplatio tri mesečne plate i bonuse
FRANCK FIFE / AFP / Profimedia
Sud je, međutim, presudio da Mbape ima pravo samo na deo traženog iznosa.
Utvrđeno je da PSŽ nije isplatio tri mesečne plate u periodu od aprila do juna 2024. godine, kao ni etički bonus i bonus za potpis ugovora koji su bili predviđeni njegovim ugovorom.
Na osnovu toga, klub iz Pariza mora da isplati ukupno 60 miliona evra.
Zadovoljstvo u Mbapeovom taboru
Mbapeov pravni zastupnik, Frederik Kaserou, izjavio je da je presuda očekivana:
"Zadovoljni smo ovom odlukom. Ovo je epilog koji se i mogao očekivati kada plate nisu isplaćivane", rekao je on.
Odlazak bez obeštećenja u Real Madrid
Kilijan Mbape je u leto 2024. godine napustio PSŽ kao slobodan igrač i potpisao za Real Madrid, čime je okončana jedna od najburnijih epoha u istoriji pariskog kluba.
Njegov transfer bez obeštećenja dodatno je produbio sukob sa PSŽ-om, koji je sada dobio i sudski epilog – u korist jednog od najboljih fudbalera sveta.
"Švajcarska može biti ponosna što ima igrača sa 148 nastupa koji igra za ove boje. Možda mi to nekada i treba, nekada i provociram. Najvažnije je da ekipa stoji iza mene".
Legendarni danski golman i osvajač Evropskog prvenstva sa Danskom, Piter Šmajhel, oštro je kritikovao selektora Portugala Roberta Martinesa nakon remija protiv DR Konga (1:1) na Svetskom prvenstvu.
Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država savladali su Australiju rezultatom 2:0 u drugom kolu grupe D Svetskog prvenstva i tako obezbedili plasman u osminu finala.
Iz Fudbalskog saveza Alžira ne mire se sa porazom od Argentine, tačnije sa odlukama sudije koje su, tvrde, dovele do toga da glatko izgube na otvaranju Mundijala.
Fudbalska reprezentacija Nemačke je silovito otvorila Mundijal pošto je u Hjustonu ubedljivo savladala selekciju Kurasaoa rezultatom 7:1 (3:1) u prvom kolu grupe E.
Njukasl je poslao zvaničnu ponudu Osasuni za talentovanog napadača Viktora Munjosa, prenose mediji pozivajući se na poznatog stručnjaka za transfere Fabricija Romana.
Legendarni danski golman i osvajač Evropskog prvenstva sa Danskom, Piter Šmajhel, oštro je kritikovao selektora Portugala Roberta Martinesa nakon remija protiv DR Konga (1:1) na Svetskom prvenstvu.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Sajber-kriminalci su kompromitovali desetine hiljada Fortinet zaštitnih zidova i VPN mreža koje koriste velike kompanije širom sveta, navode dve firme za sajber-bezbednost.
Srbija priprema prvi zakon o veštačkoj inteligenciji, koji bi trebalo da uspostavi pravila za njenu bezbednu i odgovornu primenu, ali i da omogući dalji razvoj domaće IT industrije.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar