Ni najubedljiviji Junajted u sezoni nije uverio skeptične VIDEO
Mančester junajted ostvario je najubedljiviju pobedu sezone savladavši Vulvse sa 4:1 na Molinjuu.
Izvor: BBC
Tanjug/AP Photo/Dave Shopland
Uz 27 šuteva – najviše otkako je Ruben Amorim preuzeo ekipu.
Ipak, Portugalac je ostao oprezan, naglasivši da su igrali protiv tima "u velikoj krizi" i da se ne zna koliko pobeda zaista znači u širem kontekstu.
"Iskoristili smo situaciju, Vulvsi su u jako teškom trenutku. Oseti se u svakom segmentu igre", rekao je Amorim.
Sezona Junajteda i dalje izgleda kao stalno kolebanje: posle ubedljive pobede nad Kristal Palasom stigao je bled remi sa Vest Hemom, a ranije su tri pobede zamenile tri utakmice bez trijumfa.
Vulvsi su čak stigli do gola i pretili krajem prvog poluvremena, što je zabrinulo Amorima pred očima vlasnika Džima Ratklifa.
"Morali smo bolje da završimo poluvreme. Rekao sam igračima – pogledajte tabelu, sve zavisi od nas", poručio je trener.
Nepoverenje ostaje
Analitičari, poput bivšeg štopera Liverpula Džejmija Karagera, i dalje upozoravaju da se "loš rezultat uvek čini blizu".
Junajted ima samo jedan "clean sheet" u sezoni i nalazi se na šestom mestu – pobeda protiv Bornmuta u narednom kolu može ga odvesti u borbu za Ligu šampiona, ali poraz bi mogao da ga vrati u donji deo tabele.
Neizvesna je i situacija sa sastavom: De Liht je i dalje povređen, a klub čeka odluku da li će Mazraui, Amad i Mbeumo moći da igraju pre odlaska na Kup afričkih nacija (KAN).
Svetla tačka je Mejson Maunt, koji je protiv Vulvsa postigao treći gol u poslednje četiri utakmice koje je počeo, pokazujući formu zbog koje je doveden iz Čelsija.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Nedeljni vaterpolo klasik u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Beogradu pripao je Srbiji koja je u pravom raspucavanju savladala Mađarsku rezultatom 15:14.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar