Potom, u 18. minutu, Vlahović je zaradio žuti karton zbog starta nad Kvaračkelijom zbog kojeg će propustiti naredni meč sa Atalantom.
Muke po Dušana su se nastavile...
U 34. minutu bio je najbliži postizanju gola - pogodio je stativu.
Mireti ga je proigrao kroz pukotinu u odbrani Napolija, bio je to zaista lep potez, još lepše je Vlahović zamislio svoj udarac, međutim lob koji je poslao preko Merea pogodio je okvir gola.
Kako to obično biva, usledila je kazna.
Kvaračkelija je doneo vođstvo Napolitancima i rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.
Vlahović je, ipak, mogao da promeni rezultat i pre odlaska na odmor. Našao se u još jednoj šansi, malo posle gola Gruzina, ali je i tada bio neprecizan - iz izgledne pozicije šutirao je preko gola.
Srpski reprezentativac se našao u šansi i u 61. minutu.
Tada je primio pas od Miretija, munjevito je reagovao i šutirao "iz prve", no ni tada lopta nije otišla tamo gde je želeo - Mere je bio na pravom mestu.
EPA-EFE/CIRO FUSCO
Konačno, Juventus je stigao do poravnanja, ali ne preko Vlahovića koji, očito, nije imao svoje veče, već preko Kijeze koji je u 85. minutu pogodio mrežu Napolitanaca.
Međutim, poslednju reč imali su domaći.
Osimen je oboren u kaznenom prostoru, sapleo ga je Nonge, a sudija Marijani je tek nakon VAR pregleda sporne situacije pokazao na kazneni udarac odakle je Nigerijac bio neprecizan - Ščensni mu je odbranio udarac.
Međutim, lopti je prvi pritrčao Raspadori i zatresao mrežu gostiju, za pobedu u samom finišu.
Mlađe seniorke Srbije (igračice do 22 godine, rođene 2005. i mlađe), aktuelne dvostruke uzastopne vicešampionke Evrope, u svom trećem finalu prvenstva Evrope nisu uspele da se domgnu zlata.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Novi izvršni direktor Juventusa, Đovani Karnevali, poručio je da klub neće donositi ishitrene odluke tokom letnjeg prelaznog roka, a osvrnuo se i na status Dušana Vlahovića.
Dušan Vlahović i dalje čeka ponudu velikog evropskog kluba. Bešiktaš nudi do 10 miliona evra, dok Juventus pregovara za Kolo Muanija, Sorlota, Pelegrina i Dejvisa.
Mlađe seniorke Srbije (igračice do 22 godine, rođene 2005. i mlađe), aktuelne dvostruke uzastopne vicešampionke Evrope, u svom trećem finalu prvenstva Evrope nisu uspele da se domgnu zlata.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Volkswagen grupa najavila je da će se ubuduće fokusirati na one segmente tržišta koji donose najveći profit, kao i da će značajno smanjiti broj modela u svojoj ponudi.
Mercedes-AMG iskoristio je ovogodišnji Festival brzine u Gudvudu kako bi predstavio novi CLA 45 4MATIC+, koji stiže u verzijama limuzine i Shooting Brake.
Apple je podneo tužbu protiv OpenAI-ja, tvrdeći da je više od 400 bivših zaposlenih pokralo poverljive fajlove i delove neobjavljenih uređaja. Uprkos sukobu oko hardvera, saradnja na Apple Intelligence sistemu se nastavlja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar