Nova vest
Lige petice 0

4.11.2025.

15:58

Zvezdin rival otkrio budžet – pao je rekord

Španski klub Selta iz Viga obelodanila je javno svoj budžet za sezonu 2025/2026, što je posebno interesantno jer je u pitanju rival Crvene zvezde u ovogodišnjoj Ligi Evrope.

Autor:B92.sport

B92.sport
Zvezdin rival otkrio budžet – pao je rekord
EPA/Ana Escobar

Tim iz Galicije, koji će protiv Zvezde igrati tek u januaru 2026. u Beogradu, pohvalio se rekordnom sumom za sezonu koja je uveliko u toku.

Saopšteno je da budžet iznosi 125 miliona evra, a tačno polovina tog iznosa, 62 miliona evra namenjeno je za plate igrača i to je novi rekord kluba iz Viga.

Troškovi su povećani upravo zbog učešća u Evropi, kao i zbog većih priliva od televizijskih prava i sponzora.

Novajlije Brajana Saragosa i Feran Jutgla, kao i Borha Inglesijas i Ilaj Moriba najviše su doprineli povećanju platežne moći, a na spisku se nalazi i naš Mihailo Ristić.

Prema proceni sajta "Transfermarkt" tim Selte vred 141,4 miliona evra, naspram 81,3 miliona na koliko se procenjuje Crvena zvezda.

Ova dva tima sastaće se 29. januara na stadionu "Rajko Mitić", dok će ovog četvrtka Zvezda dočekati Lil, a Selta gostovati Dinamu u Zagrebu.

Standings provided by Sofascore

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
MMA

Gangster

Na današnji dan, 3. aprila 1977. godine, rodio se jedan od najspektakularnijih MMA boraca svih vremena, Čel Sonen.

Stefan Nikolić

11:35

5 h

Aktuelno

Strmoglavi pad ruske legende

Prodaja putničkih automobila Lada u Rusiji u periodu januar–mart 2026. godine smanjena je za 17,4 odsto međugodišnje i iznosila je 63.837 vozila, prema danas objavljenim podacima Avtostata.

Tanjug

12:48

4 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu