Fudbal 10

28.4.2024.

16:59

Arsenal vodio 3:0, pa jedva slavio u derbiju Severnog Londona

Fudbaleri Arsenala slavili su kao gosti u derbiju Severnog Londona protiv Totenhema (3:2), u susretu 35. kola Premijer lige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Izabranici Mikela Artete tako su otišli na +4 u odnosu na Mančester siti, koji, doduše, ima i dva odigrana meča manje.

Totenhem je ovim porazom prilično doveo u pitanje plasman u Ligu šampiona, pošto mu četvrtoplasirana Aston Vila beži sedam bodova, s tim da "pevci" imaju dva meča manje.

Nakon prvog poluvremena niko nije mogao ni da pretpostavi da će pobeda Arsenala visiti o koncu.

"Tobdžije" su do vođstva stigle u 15. minutu, kada je posle kornera Bukaja Sake autogol postigao Pjer-Emil Hojbjerg.

Saka je u 27. minutu takođe učestvovao kod pogotka, ovoga puta kao strelac na asistenciju Kaija Haverca.

Nemac je mrežu Vikarija pogodio u 38. minutu, glavom posle udarca iz ugla koji je izveo Deklan Rajs.

Na startu nastavka prilike za Arsenal propustili su Takehiro Tomijasu i Bukajo Saka, a između ta dva pokušaja, na drugoj strani je probao Kristijan Romero.

Romero tada nije bio precizan, ali jeste u 64. minutu, kada je iskoristio veliku grešku Davida Raje, pogodivši mrežu gostiju.

Deklan Rajs je u 84. minutu načinio prekršaj nad Benom Dejvisom, a sudija Majkl Oliver je posle konsultacije VAR-a pokazao na penal, koji je u 87. iskoristio Hjong-min Son.

Uspeo je Totenhem da zakuva utakmicu u potpunosti, ali do potpunog povratka i bar boda, ipak nije uspeo da stigne.

U istom terminu, Bornmut je pobedio Brajton rezultatom 3:0.

Strelci su bili Marko Senesi u 13, Enes Unal u 52, odnosno Džastin Klajvert u 87. minutu.

Bornmut je 11. na tabeli sa 45 bodova, jednim više od Brajtona, koji ima meč manje.