Fudbal 0

3.3.2024.

17:00

Zbrka u Seriji A – Krstović iznudio penal

Fudbaleri Frosinonea i Lečea odigrali su bez pobednika (1:1) u meču 27. kola Serije A.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Gosti su i dalje na samo jednoj pobedi u prethodnih 11 utakmica, dok je Frosionone na bod iza današnjeg rivala - oba tima vodiće borbu za osptanak do kraja.

Strelac gola za Leče bio je crnogorski reprezentativac Nikola Krstović, iz penala u 61. minutu.

Bio je to vrhunac prilično haotičnih nekoliko minuta pred golom domaćeg tima, gde je najpre golman Mikele Ćerofolini oborio Krstovića i tako skrivio kazneni udarac.

Igrao se 58. minut.

Lopte se latio Tunišanin Hamza Raifa, ali mu je Ćerofolini odbranio udarac sa 11 metara međutim, ispostavilo se da se nepropisno kretao dok je čekao izvođenje penala, pa je udarac ponovljen.

Drugi put nije šutirao Raifa, već Krstović, i uz mnogo sreće, na kraju, smestio loptu iza leđa golmana Frosinonea.

Gol, ipak, nije pripisan bivšem napadaču Zvezde, već golmanu domaćeg tima koga je lopta, pošto se odbila od stativu, pogodila u leđa i završila u mreži.

Konfuzno, uz mnogo muke, Leče je došao do pogtka koji mu je doneo bod, vrlo bitan, u duelu sa direktnim rivalom iz donjeg dela tabele.

Inače, gol za domaći sastav je krajem prvog poluvremena postigao Marokanac Valid Kedira.

U još jednoj utakmici danas, odigranoj u istom terminu, Kaljari je kaog gost savladao Empoli 1:0 golom Čeha Jakuba Jankta.

Ne treba posebno naglašavati koliko je ovo bila bitna pobeda ekipe sa Sardinije u borbi za opstanak.