Liverpulova kriza identiteta – prošla sezona je bila Klopova, tek ova je Slotova?
Liverpul se nalazi u ranoj, ali ozbiljnoj fazi sezone u kojoj sve više isplivavaju pukotine ispod površine naizgled uspešnog rezultatskog početka.
Izvor: BBC
AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia
Iako su i dalje na vrhu Premijer lige, poraz od 1:0 protiv Galatasaraja u Istanbulu u Ligi šampiona signalizirao je mnogo dublje probleme – taktičke, kadrovske i identitetske.
Arne Slot, koji je zatekao praktično netaknut tim nakon odlaska Jirgena Klopa i ekspresno osvojio titulu, sada prvi put oseća težinu pravog pritiska. Njegove odluke – poput izostavljanja Mohameda Salaha iz startne postave – izazvale su sumnju, dok integracija novih, ekstremno skupih pojačanja teče sporo i nesigurno.
Najviše pažnje privlači Florian Virc, čudo od deteta Bundeslige, doveden iz Bajer Leverkuzena za 125 miliona evra. Iako mu se ne može osporiti trud – imao je najviše pokušaja šuteva i driblinga protiv Galatasaraja – njegov učinak je, za sada, nevidljiv.
Igrajući iza napadača (Ekitikea), Virc deluje izgubljeno, bez jasne uloge i uticaja. Još uvek čeka na svoj prvi gol u crvenom dresu, dok se postavlja pitanje da li njegova uloga remeti taktičku ravnotežu tima.
Sofascore
Kritike stižu sa svih strana. Pat Nevin se pitao šta je zapravo Slotov plan i zašto se menjalo nešto što je dobro funkcionisalo, dok je Vejn Runi direktno poručio da Virc "narušava ravnotežu Liverpula" i da ne vidi gde se on uklapa. Iako svi priznaju njegov potencijal, svi takođe priznaju da je njegov start – slab.
Na sve to, statistika potvrđuje ono što se vidi na terenu – Liverpul je postao ranjiv. Potrebni su im kasni golovi za spas protiv Bornmuta, Njukasla, Arsenala, Atletika i Sautemptona, dok su već tri puta prokockali prednost od dva gola. Tim koji je prošle sezone sa lakoćom kontrolisao utakmice, sada deluje nesigurno, bez čvrste forme i bez automatizama u igri.
Slot, razumno, pokušava da zadrži mir: "Nismo daleko od nivoa prošle sezone… Male su razlike, ali za sada dva puta zaredom nismo bili na pravoj strani".
Ipak, čak i uz razumne izgovore – gust raspored, jaka atmosfera u Istanbulu, povrede Alisona i Ekitikea – osećaj kontrole, karakterističan za šampionski Liverpul, očigledno je nestao.
Ukoliko se hemija unutar tima uskoro ne uspostavi, a skupa pojačanja ne pronađu svoje pravo mesto, Slot bi mogao vrlo brzo da se suoči sa stvarnošću koju nijedan trener ne voli da vidi – tim koji jeste njegov na papiru, ali nije na terenu.
Liverpul u subotu gostuje Čelsiju, a nakon reprezentativne pauze dočekuje najvećeg rivala Mančester junajted.
Partizan je ovog proleća postao hit na evropskom rukometnom tržištu, a dolazak selektora Srbije Raula Gonzalesa na klupu jasno je pokazao da crno-beli planiraju da igraju Ligu šampiona od septembra.
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Janik Siner osvojio je masters u Rimu, postao najmlađi teniser u istoriji koji je osvojio sve Masters 1000 turnire i prekinuo gotovo 50 godina čekanja Italije na domaćeg šampiona u prestonici.
Sautempton definitivno neće igrati finale plej-ofa Čempionšipa nakon što je odbijena njihova žalba povodom velike "Spajgejt" afere koja je potresla engleski fudbal.
Janik Siner dominira tenisom u 2026. godini, ali Džon Izner i Sem Kveri veruju da ni takav Italijan ne bi mogao protiv Novaka Đokovića iz njegove čuvene sezone 2011.
Viktor Vembanjama odigrao je istorijsku utakmicu protiv Oklahoma Siti Tandera, a njegova partija toliko je impresionirala Šekila O'Nila da mu je NBA legenda odmah smislila novi nadimak.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Sezona Liverpula je za zaborav, "redsi" nisu odbranili titulu u Premijer ligi, ostali su bez trofeja, a sinoć su u 37. kolu domaćeg prvenstva u gostima poraženi od Aston Vile (4:2).
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Janik Siner osvojio je masters u Rimu, postao najmlađi teniser u istoriji koji je osvojio sve Masters 1000 turnire i prekinuo gotovo 50 godina čekanja Italije na domaćeg šampiona u prestonici.
Stala je Vojvodina na korak do trofeja Kupa Srbije, ali posle osvojenog drugog mesta i izborenih kvalifikacija za Ligu Evrope, može reći da je sezona bila uspešna kada se svedu računi.
Večiti derbi u polufinalu ABA lige doneo je sve ono što regionalna košarka godinama nosi sa sobom: veliku tenziju, promene ritma i na kraju dramatičnu završnicu u kojoj je Partizan uspeo da sačuva prednost i savlada Crvenu zvezdu (100:94) za vođstvo od 1-0.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Šta kažete na uređaj pomoću kog možete da napravite espreso gde god se nalazili, bez ikakvih kablova i drugih peripetija? Upravo to omogućava Honorov prenosni aparat za kafu, koji smo imali na testu.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar