Van svih očekivanja, u Londonu su viđena "samo" dva gola, a prvi već u ranoj fazi, u 9. minutu. Tada je sjajnu kontru "građana" započeo i završio Erling Haland.
Bio je to šesti gol Norvežanina u pet odigranih utakmica Premijer lige i nastavak fenomenalnog niza ove sezone.
Erling Haaland is one of the most terrifying and inevitable #9’s I have ever seen play the game.
Once you saw him in all that space on the right, everyone knew it was going to end up in the back of the net.
U tom devetom minutu utisak je bio da će kasnije biti još golova ovog popodneva, ali umesto toga, napadači su uglavnom zatajili.
Ili bolje reći, golmani su gospodarili, a pogotovo Đanluiđi Donaruma na golu Sitija, gde je zaustavio nekoliko izuzetnih napada domaćina.
Arsenal je imao značajno veći posed lopte, pa i opasnih situacija u kaznenom prostoru rivala, ali to nije umeo da naplati.
Razlog svakako jeste izvrsni Donaruma, ali je i odlična taktička postavka Pepa Gvardiole, koji je ovog puta uspeo da nadigra svog učenika Mikela Artetu.
Glyn KIRK / AFP / Profimedia
Siti je dobro stajao, njegovi igrači nisu ispadali, niti grešili, te bi se moglo reći da je Gvardiola "murinjovskom" taktikom išao ka pobedi.
"Tobdžije" su najbliže golu bile u nadoknadi prvog poluvremena kada je Noni Madueke gađao bliži ugao, ali je Donaruma to zaustavio.
Krenuo je Arsenal veoma ofanzivno i u nastavku, ali ništa značajnije nije uradio izuzev opasnih šuteva Martina Zubimendija i Eberečija Ezea.
Sve do trećeg minuta nadoknade. Tada je Gabrijel Martineli izveo majstoriju i lobovao Donarumu za konačnih 1:1 i ekstazu na "Emiratima".
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić našao se u centru pažnje fudbalske javnosti nakon što je, prema podacima Transfermarkt-a, postao najtraženiji igrač na svetu.
Brahim Dijas mogao bi da bude jedno od najzanimljivijih imena letnjeg prelaznog roka, a njegove partije na Svetskom prvenstvu mogle bi da odrede gde će igrati naredne sezone.
Trener fudbalera Arsenala Mikel Arteta priznao je da je tokom šampionske trke sumnjao u sebe i da nije mogao da gleda odlučujući meč Mančester sitija protiv Bornmuta.
Pep Gvardiola je nakon pobede Mančester sitija protiv Brentforda iznenadio javnost izjavom u kojoj je otvoreno podržao Vest Hem u predstojećem meču protiv Arsenala.
Brahim Dijas mogao bi da bude jedno od najzanimljivijih imena letnjeg prelaznog roka, a njegove partije na Svetskom prvenstvu mogle bi da odrede gde će igrati naredne sezone.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Peugeot je ove nedelje zvanično predstavio E-208 GTi, prvi potpuno električni model sa legendarnom GTi oznakom, a sada su poznati svi tehnički detalji, kao i cena ovog automobila.
Na Reditu se ovih dana govori o pomalo bizarnoj priči koja tehnički nema veze sa gejmingom, ali nosi zanimljivu pouku: gejmerski kompjuter spasava život.
Komentari 97
Pogledaj komentare Pošalji komentar