22:42

De Ketelar i Ture guraju Atalantu ka Ligi šampiona VIDEO

Bitka u Seriji A za plasman u Ligu šampiona dobija na intenzitetu.

Profimedia

Atalanta je pojačala pritisak na rivale pobedom na gostovanju Monci od 2:1 (1:0).

Tako su izabranici trenera Đan Pjera Gasperinija stigli do 16. pobede u sezoni i sada zaostaju samo bod za petoplasiranom Romom, doduše uz utakmicu više.

Atalanta je do vodećeg gola došla u finišu prvog poluvremena.

Igrao se 44. minut kada je posle kornera, Šarl de Ketelar glavom sa linije peterca loptu poslao pod prečku gola Monce.

U nastavku, ekipa iz Bergama je pobedu potvrdila u 72. minutu.

Posle akcije po levoj strani, na pravom mestu bio je El Bilal Ture koji je sa desetak metara poslao loptu u mrežu za 0:2.

Nije to bio kraj jer je Monca u 89. minutu preko Danijela Maldinija uspela da postigne gol i smanji na 1:2, ali do kraja nije uspela da izbegne poraz.

U narednom kolu Monca 27. aprila gostuje Lećeu, dok Atalanta dan kasnije dočekuje ekipu Empolija.