Fudbal 18

21.4.2024.

19:29

Junajted jedva do finala FA Kupa: Ispustio 3:0 u 95' pa preokrenuo penale! VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se po drugi put uzastopno u finale FA Kupa.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Posle velike drame i mnogo sreće, izabranici Erika ten Haga pobedili su Koventri na penale sa 4:2, pošto je posle produžetaka bilo 3:3 (3:3, 2:0).

Tako će 25. maja na istom mestu igrati protiv branioca trofeja, gradskog rivala Mančester sitija.

Samo FA Kup je u stanju da iznese ovakve emocije i režira takvu dramu.

U regularnom toku nije bilo pobednika, Junajted je vodio sa 3:0, ali je Koventri uspeo da od 71. minuta postigne tri gola i izbori produžetak posle ukupno 100 minuta igre.

Poveo je Junajted u 23. minutu posle odlične akcije po desnoj strani, Diogo Dalo je poslao loptu u peteraac, na pravom mestu bio je Skot Mektomini za 1:0.

Na isteku prvog dela, posle kornera u prvom minutu nadoknade, najviši u skoku pred golom Koventrija bio je Hari Megvajer koji je glavom poslao loptu u mrežu za 2:0.

Crveni đavoli su stigli do trećeg gola u 58. minutu, Bruno Fernandeš je posle odbitka uspeo da pronađe put lopti do mreže i pogodi za 3:0.

Ono što je usledilo može da se vidi samo u FA Kupu.

Koventri se nije predavao i u 71. minutu posle odlične akcije po desnoj strani Elis Sims je smanjio na 3:1.

Samo osam minuta kasnije novi šok za Junajted, ovog puta lopta se posle šuta Kaluma O'Hare od leđa Arona Van-Bisake u visokom luku odbila i prevarila Onanu za 3:2.

Viđena je do kraja prava drama, Rasmus Hojlund se obrukao u 90. minutu kada je sa pet metara oklevao da šutira, pa je prilika propala.

Pokazano je šest minuta nadoknade, a u trećem, dosuđen je penal za Koventri.

Van Bisaku je lopta pogodila u ruku, a Hadži Rajt je pogodio za 3:3 i produžetke.

U prvom produžetku Mančester junajted nije iskoristio prilike preko Fernadeša koji je pogodio prečku , i Amarija Forsona koji je za malo bio neprecizan.

U 112. minutu, viđena je velika šansa za Koventri posle brze kontre, ali Hadži Rajt je šutirao za malo pored gola.

Na drugoj strani, u 114. minutu Amad Dijalo je gađao sa 15 metara, ali je bio vrlo neprecizan.

Minut kasnije, Elis Sims se sjajno zagradio, a onda sa roglja peterca snažnim udarcem uzdrmao prečku gola Junajteda.

I onda u 121. minutu gol Koventrija, Viktor Torp je podmetnuo nogu i zatresao mrežu, ali je posle gledanja VAR snimka poništen jer je Hadži Rajt bio u minimalnom ofsajdu.

I logično, usledili su penali. U toj lutrijskoj seriji, Kazemiro nije iskoristio penal za Junajted, ali za Koventri nisu pogodili Kalum O'Her i kapiten Ben Šif.

Strelci za Mančester junajted sa bele tačke bili su Dalo, Eriksen, Bruno Fernandeš i na kraju u petoj seriji, Rasmus Hojlund.