Fudbal 78

21.4.2024.

23:02

Belingem rešio "El Klasiko" – Barsa se oprostila od titule! VIDEO

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu posle preokreta (3:2), u "El Klasiku" koji je odigran u okviru 32. kola LaLige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP/Manu Fernandez

Tim Karla Ančelotija je tako otišao na +11 šest rundi pre kraja, čime je stigao na korak do osvajanja šampionske titule.

Izabranici Ćavija Ernandesa su dva puta vodili na stadionu "Santjago Bernabeu", međutim, u oba navrata "kraljevski" klub se brzo vraćao.

Strelci za Real su bili Vinisijus Žunior u 18. iz penala, odnosno Lukas Vaskes u 73, dok su za Barsu pogađali Andreas Kristensen u šestom i Fermin Lopes u 69. minutu.

LaLiga, 32. kolo

Real Madrid – Barselona 3:2 (1:1)
Vinisijus 18p, Vaskes 73, Belingem 90+1 – Kristensen 6, Lopes 69
Sudija: C.S. Grado
Stadion: "Santjago Bernabeu"

Junak Reala bio je Džud Belingem, koji je u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena postigao gol za veliko slavlje u Madridu.

Real u narednom kolu očekuje teško gostovanje Sosijedadu, dok će Katalonci dočekati ekipu Valensije.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Barselona je bolje i agresivnije otvorila meč u Madridu, domaći su imali problema sa iznošenjem lopte, a u prilog im nije išla ni neodlučnost Lunina kada je lopta bila u njegovom posedu.

Upravo je Ukrajinac, junak iz Mančestera pre nekoliko dana, bio glavni krivac za primljeni gol u šestom minutu.

Rafinja je izveo korner, Lunin je loše procenio loptu, koja ga je preletela, da bi je na drugoj stativi, pored statičnog Tonija Krosa, pokupio Andreas Kristensen i glavom je prosledio u mrežu.

Brzo se trgao Real, a glavna opasnost po gol Marka Andrea ter Štegena bio je Vinisijus Žunior. Prvo je šutirao nogom, a onda kod druge situacije i glavom.

Sudija Sesar Soto Grado je u 17. minutu pokazao na belu tačku. Lukas Vaskes je prošao Žoaa Kansela, pre nego što ga je oborio neiskusni Pau Kubarsi.

Neumoljiv iz penala u 18. minutu bio je Vinisijus. Brazilac je šutirao u golmanovu levu stranu, a Ter Štegena je koštala neodlučnost i to što nije krenuo na vreme.

Kontroverzni trenutak, nakon kojeg je morao da reaguje VAR, dogodio se u 28. minutu, kada je posle kornera, sa prve stative šutirao Lamin Jamal, nakon čega je Lunin sa gol linije izbacio loptu.

Arbitar je čekao odluku VAR sobe, pošto su centimetri bili u pitanju da li je lopta celim obimom prešla ili nije. Odluka je bila da – nije.

Finiš poluvremena je bio nešto mirniji, domaćin je bio za nijansu konkretniji, mada ni Ćavijevi izabranici nisu sedeli skrštenih ruku pre poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom delu utakmice.

U nadoknadi je povredu doživeo Frenki de Jong, koji je iznet na nosilima, a navijači Reala su ga, što nije uobičajeno, pozdravili aplauzima.

Početak nastavka nije bio na nivou prvog poluvremena, iako su s vremena na vreme i jedni i drugi pokušavali.

Ćavi relativno rano zamenio Roberta Levandovskog, već posle sat vremena i to je, ispostaviće se, bila dobra odluka. Ne direktno, doduše.

Strelac u 69. minutu je bio rezervista Fermin Lopes. On je u igru ušao na startu nastavka umesto Kristensena.

Jedan od aktera kod ovog gola za novo vođstvo Katalonaca bio je Feran Tores, koji je ušao umesto Levandovskog.

Jamal je šutirao sa desne strane iskosa, Tores je preskočio loptu i zasmetao Luninu, od koga se lopta odbila pravo na nogu Lopesu, koji je potom poslao u mrežu.

Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Reagovao je ubrzo i Karlo Ančeloti sa izmenama, uveo Garsiju i Dijasa, da bi Real ubrzo, već u 73. minutu ponovo vratio rezultat na početak.

Valverde je proigrao Vinisijusa na levoj strani, koji je centrirao i pronašao Vaskesa na drugoj stativi koji je loptu zakucao iza leđa Ter Štegenu.

Delovalo je da će utakmica biti završena podelom bodova, ali je u nadoknadi na scenu stupio Belingem, koji je iskoristio dodavanje Vaskesa i tako rešio ovaj meč.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Kraj

Real Madrid je pobedio Barselonu rezultatom 3:2.

22:59

90+1' Preokret Reala

Junak je Džud Belingem, 3:2.

Vaskes ga je pronašao na levoj strani, gde je Englez sačekao loptu i pored Kundea je zakucao u mrežu Ter Štegena.

22:58

90+' Nadoknada

Igraće se još četiri minuta.

22:54

87' Velika šansa za Real

Posle centaršuta Modrića stvorila se velika gužva pred golom Barse, Militao je dodao Belingemu, koji je šutirao, ali je bio izblokiran.

Potom je i Hoselu probao, da bi nakon svega sudija podigao ruku i dosudio ofsajd.

22:50

83' Modrić "požuteo"

Hrvatski veznjak je sa leđa zaustavio Feliksa, napravio pametan faul, tako da ni žuti karton nije preterano teška kazna.

22:46

78' Ter Štefen skinuo zicer

Munjeviti napad Reala, koji je zapretio preko Vinisijusa, međutim, Ter Štegen mu se isprečio i tako sprečio preokret.

22:46

22:42

75' Po žuti

Varnice između Kundea i Vinisijusa koje je Grado sankcionisao kartonima.

22:41

73' Real ponovo izjednačio!

Strelac je Lukas Vaskes, 2:2.

22:38

71' Menja i Ančeloti

Kamavinga i Kros izlaze.

Na terenu su Dijas i Garsija.

22:37

22:36

69' Barsa opet vodi!

Strelac je Fermin Lopes, 1:2.

22:33

67' Feran Tores imao šansu

"Pukla" je kontra Barselone, Feliks je proigrao Ferana, koji je izašao pred Lunina i šutirao pored gola.

22:31

64' Levandovski i Rafinja izašli

Ne preterano zapaženi Poljak mesto na terenu je ustupio Feranu Toresu, dok je umesto Rafinje ušao Žoao Feliks.

22:24

22:23

56' Vinisijus kao metak

Proigrao ga je u dubinu Belingem, Brazilac je kao brzi voz pobegao čuvarima, ali je završnica izostala.

22:17

50' Probudio se Belingem

Lepo je "zalamao", a onda i šutirao levom nogom sa distance, što je propraćeno aplauzom.

22:12

46' Počelo drugo poluvreme

Promena kod Barse, Fermin Lopes je zamenio Kristensena.

Odmah na startu nastavka, Jamal je pokazao talenat, lako se oslobodio Kamavinge i šutirao pravo u Lunina.

22:08

Tu je i Novak

21:58

21:57

Poluvreme

Nakon prvih 45 minuta, rezultat je 1:1.

Barsa je povela preko Kristensena u šestom, da bi Real izjednačio golom Vinisijusa iz penala u 18. minutu.

21:55

21:52

45+3' De Jong završio meč

Frenki de Jong je ostao da leži na terenu i deluje da je ozbiljniji problem sa zglobom nakon duela sa Valverdeom.

Pogodilo je sve ovo Holanđanina, koji je iznet na nosilima.

Navijači Reala su aplauzom pozdravili De Jonga.

Umesto njega, na terenu je Pedri.

21:50

Nadoknada

Malo je falilo da nakon direktne greške gostiju, Rodrigo i Vinisijus kazne Katalonce, ali su se ovi, ipak, vratili na vreme.

21:49

45' Gindoan zabrinuo domaće

Šutirao je iz slobodnog udarca, Lunin je bio na lopti, ali je ona otišla preko prečke.

21:48

21:47

44' Modrić nedovoljno jako

Kombinovali su Rodrigo i Valverde, da bi Modrićev udarac sa 15m završio u rukama Ter Štegena.

21:42

39' Lunin "poludeo"

Ukrajinac se iznervirao nakon što je lopta posle kornera Barselone proletela sve u petercu.

21:37

33' Zamalo penal za Barsu

Jamal je opet pobegao Kamavingi, koji ga je oborio na samoj ivici šesnaesterca i zbog toga dobio žuti karton.

Rafinja je izveo slobodni udarac, ali nije šutirao baš najbolje.

21:36

Pričaće se o odluci VAR sobe

21:33

Provera – da li je Jamal dao gol?

Gledalo se da li je lopta, posle šuta Jamala, prešla gol-liniju celim obimom.

Odluka VAR sobe je – da nije.

21:31

28' Lunin u poslednjem trenutku!

Barselona je bila blizu novog vođstva, nakon udarca Jamala sa prve stative.

Lunin je sa gol-linije uspeo da izvadi loptu i tako spreči pogodak.

21:29

Karlos Alkaras u društvu Ferera gleda "El Klasiko"

21:28

25' Još jedan pokušaj Barse

Gindoan je izveo korner, a glavom, posle dobrog skoka, pokušao je Levandovski.

21:21

18' Real izjednačio!

Strelac je Vinisijus Žunior iz penala, 1:1.

21:20

17' Penal za Real!

Lukas Vaskes je prošao Žoaa Kansela, da bi beka Reala oborio Pau Kubarsi.

21:18

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

21:17

14' Umalo 2:0

Lamin Jamal je pretrčao Kamavingu i šutirao iz mrtvog ugla, pravo u Lunina.

21:14

13' Solidan centaršut

Kros je ubacio loptu u šesnaesterac, a na drugoj stativi, na iznenađenje svih, bio je Vinisijus, koji je šutirao glavom pored gola.

21:11

8' Real umalo uzvratio

Modrić je inteligentno proigrao Vinisijusa glavom, ali je Vinisijus šutirao u naletu preko prečke.

21:09

21:09

6' Barsa povela u Madridu!

Strelac je Andreas Kristensen, 0:1.

Korner je izveo Rafinja, lopta je preletela istrčalog Lunina, koji je loše procenio loptu, da bi je Kristensen na drugoj stativi lako prosledio u mrežu.

21:08

4' Rasplamsala se borba

Najpre brza kontra i izblokiran šut Vinisijusa, a onda i neprecizan udarac Kristensena na drugoj strani.

21:06

2' Lunin u problemima

Komplikovao je malo sa loptom, ali to gosti nisu uspeli da kazne.

Rafinja je loše primio loptu i domaći su raščistili opasnost.

21:04

1' Utakmica je počela

Sa centra su krenuli gosti iz Barselone, koji napadaju sa desne na levu stranu.