Fudbal 0

21.4.2024.

18:02

Aston Vila sanja LŠ, Vest Hem razbijen na "Selhurst parku"

Fudbaleri Kristal Palas deklasirali su Vest Hem rezultatom 5:2, u malom londonskom derbiju, u okviru 34. kola Premijer lige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/Steven Paston/PA via AP

Palas je već posle pola sata igre najavio rapsodiju i ubedljiv trijumf u duelu sa "čekićarima", koji su pre nekoliko dana eliminisani od Leverkuzena iz Lige Evrope.

Tim Dejvida Mojesa je u promenljivoj formi u poslednje vreme, ali ovako težak poraz na "Selhurst parku" se svakako nije očekivao.

Nizali su se golovi kao na traci na početku susreta, a prvi je postigao Majkl Olise u sedmom minutu, da bi prednost duplirao Ebereči Eze u 16. minutu.

Nesrećan autogol u 20. minutu postigao je Emerson, da bi Žan-Filip Mateta u 31. minutu praktično rešio pitanje pobednika.

Majkl Antonio je vratio nadu Vest Hemu, pogotkom u 40. minutu, ali ona nije dugo potrajala.

Novi gol postigao je Mateta u 64. minutu, svoj drugi na utakmici, da bi konačan rezultat postavio Tajrik Mičel, autogolom u 89. minutu.

Vest Hem je osmi na tabeli sa 48 bodova, dok je Kristal Palas 14. sa 36 poena i ovom pobedom gotovo da su obezbedili opstanak u Premijer ligi, ako je on uopšte i dovođen u pitanje.

Tanjug/David Davies/PA via AP

Pobedu posle preokreta ovog popodneva ostvarila je Aston Vila protiv Bornmuta – 3:1.

"Trešnjice" su do vođstva stigle posle gola Dominika Solankea u 31. minutu iz penala, da bi do pauze, pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade, postigao Morgan Rodžers.

Majstorsko proigravanje Olija Votkinsa u 57. minutu iskoristio je Musa Dijabi, čime je birmingemski tim došao "iz minusa u plus".

Emilijano Martines je ubrzo, posle pokušaja Danga Outare morao da pokaže golmanske sposobnosti, da bi sumnje oko pobednika rešio Leon Bejli u 78. minutu.

Vila je četvrta na tabeli sa 66 bodova, ima šest više i dve utakmice više od najbližeg pratioca, Totenhema.

Bornmut je 13. sa 42 boda, udaljen od opasne zone, baš kao i od plasmana u evropska takmičenja.