Fudbal 1

21.4.2024.

16:37

"Šumari" u problemu, Everton prvi put od februara postigao više od jednog gola

Fudbaleri Evertona savladali su Notingem Forest rezultatom 2:0 u meču 34. kola Premijer lige.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL

"Karamele" su prvi put posle dva i po meseca uspele da na jednom meču u svim takmičenja postignu više od jednog gola.

Za to su bili zaslužni Idrisa Gej i Dvajt Meknli, koji su udarcima iz daljine u 29. i 76. minutu doneli pobedu domaćinu na "Gudisonu".

Everton je upisao tri boda  posle 107 minuta igre odnosno17 dodatnih zbog sudara glavama, koja ih dodatno udaljavaju od opasne zone, ovaj put protiv jednog od direktnih rivala za mesto u eliti sledeće sezone.

Trenutno su 16. sa 30 bodova, četiri više od "šumara" koji su prvi iznad "crte" i imaju meč više odigran.

Notingem je ovim porazom dodatno otežao svoju situaciju. Luton je na bod,  a Barnli posle pobede nad Šefildom na tri boda zaostatka.

U narednom kolu Everton dočekuje Liverpul u gradskom derbiju, dok će Notingem ugostiti Mančester siti.