U Premijer ligi neće biti zanimljiva samo bitka za titulu, već i za opstanak u elitnom društvu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Na dva popodnevna meča subotnjeg programa viđeno je čak 11 golova, Brentford je kao gost pobedio Luton sa 5:1 (2:0), dok je barnli takođe na strani savladao Šefild junajted sa 4:1 (2:0).

U Lutonu, pala je "petarda" iako u timu Brentforda nije bilo prvog strelca Ivana Tonija.

Dva gola Joana Vise u prvom delu, u 24. i prvom minutu nadoknade prvog dela, najavile su šta ćeka Luton.

Kada su Pinok u 62. i Luis-Poter dva minuta kasnije postigli dva nova gola za goste, sve je bilo jasno.

Kevin Šade je u 86. minutu povisio na 0:5, da bi utešni gol za očajni Luton u drugom minutu nadoknade postigao Luk Beri.

Slično je viđeno i na stadionu u Šefildu, opet su gosti bili bolji.

Danac Jakob Brun Larsen u 38. i Francuz Lorenc Asinjon u 40. minutu doneli su prednost Barnliju od 2:0.

Gustavo hamer je u 52. smanjio na 1:2, ali su Lajl Foster u 58. i Gudmundosn u 71. minutu završili posao za "klaretse" oko ubedljivog trijumfa.