Fudbal 1

19.4.2024.

22:58

Bilbao posrnuo u borbi za LŠ

Atletik Bilbao odigrao je samo 1:1 sa Granadom na otvaranju 32. kola španske LaLige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/Miguel Tona

Sve je loše počelo za domaće nakon autogola Inanika Vilijamnsa u šestom minutu, da bi, ipak, u 24. Gorka Guruseta izjednačio rezultat.

Isti igrač je desetak minuta kasnije još jednom zapretio Granadi, da bi u nastavku Vilijams u nekoliko navrata pokušavao da postigne gol.

Bilbao je kiksnuo i tako posrnuo u bici za Ligu šampiona, pošto je peti sa 58 bodova, tri manje od Atletika iz Madrida, koji u nedelju gostuje Alavesu.

Granada je osvojila važan bod, ali joj i dalje predstoji velika borba za opstanak, pošto je tek pretposlednja sa 18 bodova, 10 manje od mirne luke.

Atletik u narednom kolu gostuje upravo madridskom Atletiku, dok će Granada dočekati Osasunu.