Fudbal 2

15.4.2024.

23:04

Komičan promašaj Hrvata u nadoknadi za tri boda Valensije VIDEO

Fudbaleri Valensije su savladali Osasunu minimalcem 1:0, u okviu 31. kola LaLige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/Jesus Diges

Uprkos tome što je Osasuna bila bolja na terenu, ekipa sa "Mestalje" je uspela da upiše bodove u gostima pogotkom u prvom delu igre.

Valensija se nalazi na sedmom mestu sa 47 bodova, tri manje od Sosijedada koji drži mesto u Ligi konferencije.

Sa druge strane, Osasuna je na 11. poziciji španskog šampionata sa 39 bodova.

Valensija je uspela da dođe do vođstva u 18. minutu Andre Almeida je pogodio na asistenciju Dijega Lopeza.

Osasuna je preuzela inicijativu u nastavku, mogla je i do izjednačenja u sedmom minutu nadoknade, ali je Giorgi Mamardašvili uspeo da odbrani jedanaesterac hrvatskom fudbaleru Anteu Budimiru.

U nastavku takmičenja Valensija dočekuje Betis, a Osasuna gostuje Rajo Valjekanu.