Fudbal 28

14.4.2024.

17:00

Liverpul zaostaje u trci za titulu – Palas iznenadio na "Enfildu" VIDEO

Fudbaleri Liverpula su poraženi od Kristal Palasa na domaćem terenu sa 1:0, u okviru 33. kola Premijer lige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Liverpul se nalazi na trećem mestu sa 71 bodom, toliko ima i Arsenal uz utakmicu manje, a Siti je prvoplasiran sa dva boda više.

Kristal Palas je uspeo da odoli svim naletima na "Enfildu" i upiše veoma veliku pobedu u borbi za opstanak. Nalazi se na 14. poziciji sa 33 bodova.

Gol za pobedu postigao je Ebreči Eze u 14. minutu.

Utakmica nije počela baš najbolje za Liverpul, već prvu ozbiljnu šansu u 14. minutu je Eze pretvorio u pogodak na asistenciju Tajrika Mičela za vođstvo Palasa – 1:0.

Samo četiri minuta kasnije Žan-Filip Mateta je mogao da udvostruči prenost dok je Liverpul bio u "nokadaunu" zbog primljenog gola, ali je defanzivac Liverpula odlično startovao i izblokirao njegov udarac.

Oporavili su se "redsi" u nastavku i pokušali da se vrate u meč. Veliku priliku je imao Endo u 27. minutu, ali je pogodio prečku.

Samo dva minuta kasnije Luis Dijaz je mogao da se upiše u strelce, ali je Din Henderson bio na visini zadatka. Tako je bilo i u 35. minutu, ali je golman uspeo da odbrani pokušaj Mohameda Salaha.

Do kraja prvog dela igre, dobru šansu je imao Mateta, ali nije bio precizan.

U nastavku igre usledila je velika ofanziva Liverpula. Darvin Nunjez je pokušao u 56. minutu, ali je još jednom Henderson izašao kao pobednik.

Redom su pokušavali Diogo Žota, Virdžil van Dajk, ali bezuspešno.

Sve je mogao da reši Mateta u 74. minut kada je izaša ojedan na jedan sa Alisonom, ali je Brazilac uspeo da sačuva mrežu.

U nastavku je Liverpul pokušavao da dođe do izjednačenja preko Harvija Eliota i Kurtisa Džonsa, ali je Henderson "začarao" mrežu.

Da Liverpul ne može do pogotka bilo je jasno u prvom minutu nadoknade, kada Mohamed Salah iz peterca nije mogao da postigne pogodak. Njegov udarac je blokirao Mičel.

Palas je upisao tri boda pred duel na domaćem terenu sa Vest Hemom. Liverpul sa druge strane gostuje Fulamu u nastavku takmičenja.

U istom terminu, Vest Hem je poražen od Fulama na domaćem terenu sa 2:0.

Andreas Pereira je pogodio za 1:0 u 9. minutu, a isti igrač je stavio tačku na meč u 72. minutu.