14:30

Novi kiks Napolija, Frozinone odneo važan bod u borbi za opstanak VIDEO

Fudbaleri Napolija izgubili su korak u trci za plasman u Ligu šampiona.

Profimedia/IPA/SIPA

Prvak Italije je u 32. kolu Serije A kod kuće odigrao sa Frozinoneom nerešeno, 2:2 (1:0).

To im je bio treći remi u poslednjih pet kola, dok će bod svakako više značiti gostima koji se žestoko bore za opstanak.

Poveo je Napoli u 16. minutu kada je mrežu gostiju zatreao Mateo Polutano.

Frozinone je u 30. minutu imao priliku da izjednači iz penala, ali je Matijas Soule slabi šutirao, Aleks Mere mu je odbranio udarac.

Ipak, izjednačenje je stiglo u 50. minutu kada je Valid Kedira uz dosta streće i kiks Merea uspeo da postigne gol.

Trinaest minuta kasnije, Napoli je opet imao vođstvo, u gužvi pred golom najbolje se snašao Viktor Osimen i pogodio za 2:1.

Frozinone se nije predavao i u 73. minutu  stigla je nagrada i vidu drugog gola Valida Kedire na utakmici, sjajnim udarcem glavom zatresao je mrežu Napolija.

U devetom minutu nadoknade drugi žuti karton u ekipi Napolija zaradio je Mario Rui, a sudija Mihael Fabri je nedugo zatim odsvirao kraj.