Fudbal 8

13.4.2024.

20:44

Junajted opet razočarao, Ten Hagov tim srećno do boda u Bornmutu VIDEO

Fudbaleri Bornmuta i Mančester junajteda odigrali su nerešeno, 2:2 (2:1) u 32. kolu Premijer lige.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Bio je to još jedan izuzetno loš dan izabranika Erika ten Haga, potpuno su razočarali na jugu Engleske i pravo je čudo kako "trešnjice" nisu došle do sva tri boda.

Junajted je posle poraza Totenhhema imao priliku da smanji razliku na osam bodova u borbi za plasman koji vodi u Ligu šampiona, ali nisu u tome uspeli, pa sada imaju deset bodova minusa za "pevcima" i Aston Vilom.

Junajted je još jednom pokazao niz slabosti u igri, Bornmut je lako dolazio do prilika i delovalo je kao da se izabranici Andonija Iraole bore za taj visok plasman.

Gotovo da nije bilo igrača u timu gostiju koji je zaslužio prelaznu ocenu pa je i bod, s obzirom na ono što su prikazali, dobar plen.

Dominik Solanke je u 16. minutu doneo prednost domaćinu pošto se okliznuo Vili Kambvala.

Uspeo je Junajted da izjednači u 31. minutu pošto se Bruno Fernandeš odlično snašao u gužvi pred golom "trešnjica".

Ipak, na odmor se otišlo prednošću domaćina, Džastin Klajvert je preciznim udarcem u 36. minutu savladao Onanu za 2:1.

Sve što je Junajted uspeo da uradio bio je penal u 65. minutu iz kojeg je drugim golom na utakmici Fernandeš doneo bod svom timu.