Fudbal 0

13.4.2024.

17:30

Sabicer rešio derbi imenjaka, Bajern slavio protiv Kelna VIDEO

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda načinili su važan korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/ IMAGO

Ono su u derbiju imenjaka slavili u Menhengladbahu sa 2:1 (2:1) iako su susret završili sa desetoricom.

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu, a u glavnoj ulozi bio je fudbaler "milionera" Marsel Sabicer.

On je načeo domaćine u 22. minutu, da bi šest minuta kasnije iz penala pogodio za 0:2.

Uspeo je Menhengladbah da smanji u 36. preko Maksimilijana Vobera na 1:2, ali to je bilo sve.

Nisu uspeli da iskoriste ni to što je gostujući tim od 55. minuta imao igrača manje pošto je drugi žuti karron zaradio Karim Adejemi.

Bajern se namučio kod kuće sa Kelnom, slavili su Bavarci sa 2:0 (0:0).

Poveli s tek u 65. minutu preko Rafaela Gereira.

Pobeda je osigurana tek u nadoknadi vremena kada je veliku grešku odbrane "jarčeva" iskoristio iskusni Tomas Miler da  postavi konačnih 2:0.

Lajpcig nije imao problema sa Volfsburgom, slavili su izabranici Marka Rozea sa 3:0.

Dani Olmo je postigao vodeći gol u 13. minutu, da bi se u nastavku  mreža gostiju zatresla još dva puta.

Prvo je Benjamin Šeško u 68. minutu pogodio za 2:0, da bi ubedljiv trijumf overio Belgijanas Lois Openda u 82. minutu.

Kevin Šloterbek je obeležio duel Bohuma i Hajdenhajma.

Prbo je u 81. minutu postigao autogol, da bi se u poslednjem, 90. minutu ispravio i postigao izjednačujući gol za domaćine.

Do trijumfa je stigao i Majnc koji je bez većih problema savladao Hofenhajm sa 4:1.