Fudbal 2

13.4.2024.

15:25

Njukasl deklasirao Totenhem VIDEO

Fudbaleri Njukasla su ubedljivo savladali Totenhem rezultatom 4:0, u 33. kolu Premijer lige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/PETER POWELL

Domaća ekipa je do prednosti od dva gola došla u prvom poluvremenu, a u drugom delu igre je potvrdila pobedu.

Totenhem je bolje ušao u meč i već u sedmom minutu mogao do pogotka. Lopta je došla do Tima Vernera, koji je bio slobodan u šesnaestercu. Gađao je iz prve, ali nije bio precizan.

Usledio je nešto mirniji period sve do 30. minuta, kada je Njukasl uspeo da dođe do prednosti.

Odlično dodavanje Entoni Gordona je iskoristio Aleksander Isak i posle dobre akcije iz kontre pogodio iz prve za 1:0.

Nisu gosti uspeli da se oporave od šoka, a samo dva minuta kasnije ponovo su vadili loptu iz svoje mreže.

Asistent kod prvog pogotka Gordon je iskoristio grešku odbrane, pokupio loptu i udvostručio prednost svoje ekipe – 2:0.

Sa lakoćom je domaća ekipa došla do dva gola prednost. Do poluvremena su mogli i do trećeg pogotka.

U 37. minutu je Aleksander Isak ponovo bio u šansi, ali je njegov udarac izblokirao defanzivac Totenhema.

Njukasl je sa dva gola prednosti otišao na pauzu na poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Njukasl je uspeo da dodatno uveća prednost. Drugi gol na meču je postigao Aleksander Isak u 51. minutu pošto je lako realizovao šansu posle dodavanja Bruna Gimaraeša – 3:0.

Isti igrać je mogao i do het-trika u šest minuta kasnije, ali nije bio precizan već je gađao pored gola.

Njukasl je i u nastavku bio bolji rival na terenu. Novu šansu je imao Eliot Anderson u 63. minutu, ali je njegov udarac odbranio Gugliemo Vikario.

Do kraja meča, najveću šansu je imao Emil Kraft u 81. minutu, ali je prilikom udarca pogodio samo stativu.

Totenhem nije mogao da dođe ni do utešnog gola i Njukasl je rutinski završio meč i upisao nova tri boda.

Tačku je stavio Fabijan Šer pogotkom posle kornera u 87. minutu za 4:0. Asistent je ponovo bio Gordon.

Trenutno se nalazi na šestoj poziciji na tabeli sa 50 bodova, dok je Totenhem peti sa 10 više.

U nastavku takmičenja Totenhem dočekuje Arsenal, a Njukasl gostuje Kristal Palasu.