Fudbal 0

12.4.2024.

22:23

Tic presudio Unionu posle velikog kiksa odbrane VIDEO

Fudbaleri Augsburga napravili su novi korak ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/ IMAGO

U prvom susretu 29. kola Bundeslige kao domaćini savladali su ekipu Uniona iz Berlina sa 2:0 (0:0).

Bila je to jubilarna, deseta pobeda Augsburga od početka sezone, dok će Union morati dalje da strepi za opstanak, jer je tek šest bodova iznad opasne zone uz utakmicu više.

Jedini priliku u prvih 45 minuta imali su gosti preko Aleksa Krala u 26. minutu, ali je on bio neprecizan.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, pao je vodeći gol.

Katastrofalnu grešku odbrane Uniona, pravi poklon pas, iskoristio je Filip Tic kom nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju.

Do kraja, Augsburg je u 81. minutu preko Svena Mihela otklonio sve dileme i potvrdio pobedu.

U narednom kolu Augsburg 19. aprila gostuje Ajntrahtu, dok dan kasnije Union dočekuje ekipu Bajerna.