Lester, koji je već ispao iz elitnog ranga, uskratio je Nikolu Milenkovića i drugove za dva vredna boda kojima su ostali van prvih pet mesta na tabeli.
Taj rezultat pao je dosta teško mnogim navijačima Foresta, a ponajviše njegovom vlasniku, kontroverznom Vangelosu Marinakisu, koji je posle meča sišao na teren i pred svima ušao u raspravu sa trenerom Nunom Espiritom Santom.
Ispostavilo se da je Marinakisa vidno uznemirila odluka stručnog štaba da ne zameni napadača Tajva Avonija, koji je ostao na terenu posle sudara sa stativom, ali je bio vidno povređen i nije mogao ravnopravno da učestvuje u završnici.
Nuno je posle meča objasnio da je, prema informacijama lekarskog tima, Avoniji mogao da nastavi, ali se kasnije ispostavilo da je reč o pogrešnoj proceni, što je izazvalo frustraciju vlasnika.
Scena je izazvala brojne reakcije u engleskoj javnosti i medijima, a Marinakisovo ponašanje osudili su bivši igrači i stručnjaci, poput Gerija Nevila, koji je incident nazvao "skandaloznim".
Sam Marinakis je kasnije izjavio da je reakcija rezultat frustracije zbog povrede i nesporazuma oko zamene, ali i da je ovo bio dan za slavlje jer je Forest postigao istorijski uspeh, plasmanom u Evropu.
Nakon svega se oglasio i sam klub, zvaničnim saopštenjem, dva dana kasnije.
"Notingem Forest može da potvrdi da se Tajvo Avoniji dobro oporavlja nakon hitne operacije zbog ozbiljne povrede stomaka zadobijene tokom nedeljne utakmice protiv Lester Sitija. Težina njegove povrede je oštar podsetnik na fizičke rizike igre i zašto zdravlje i dobrobit igrača uvek moraju biti na prvom mestu.
"Za Evangelosa Marinakisa, ovo nije samo fudbalski klub – to je porodica – i on svima nama usađuje tu poruku. Zbog toga se lično i emotivno uključio u situaciju koja se u nedelju odigrala na Gradskom terenu. Njegova reakcija je bila izraz duboke zabrinutosti, odgovornosti i emocionalnog ulaganja u jednog od naših. Nije to video kao izolovani incident, već kao nešto što odražava vrednosti i jedinstvo celog tima. U takvim trenucima on pokazuje svoje vođstvo, ne samo rečima, već delima i prisustvom.
"U poslednjih deset minuta utakmice, kada je video da je naš igrač očigledan u nelagodnosti i da se bori sa vidljivim bolovima, sve je teže da se zadrži na klupi. Njegova duboka frustracija što je video igrača kako leži na terenu u velikom bolu – nešto što niko iskreno zabrinut nije mogao da ignoriše – navela ga je da uđe na teren. Bila je to instinktivna, ljudska reakcija i odraz koliko mu ovaj klub i njegovi ljudi znače. Ponovio bih isto da se ikada ponovio ovako nemio događaj.
Istina je da nije bilo sukoba, ni sa Nunom ni sa drugima, ni na terenu ni unutar stadiona. Postojala je samo zajednička frustracija od svih nas što medicinski tim nije trebalo da dozvoli igraču da nastavi. Imajući to na umu, pozivamo bivše trenere i igrače, kao i druge javne ličnosti u fudbalu, da se odupru porivu da brzo sude i šire lažne vesti na mreži, posebno kada im nedostaju sve činjenice i kontekst. Neosnovana i neobaveštena ogorčenost zarad lične promocije na društvenim mrežama nikome ne koristi, a ponajmanje povređenom igraču.
Pozivamo ove uticajne glasove da pokažu isto poštovanje prema dobrobiti igrača koje često zahtevaju od drugih. Neka briga dođe pre komentara. U Notingem Forestu verujemo da mentalno i fizičko zdravlje naših igrača i stručnog štaba uvek mora imati prioritet – nad medijskim narativima, zapaljivim osudama i svakako nad samopromocijom. U ovakvim vremenima, fudbal se mora ujediniti oko onih koji iz nedelje u nedelju stavljaju svoje telo i um na kocku. To je ono što znači pravo vođstvo u našoj igri", stoji u saopštenju Notingem Foresta.
Grčki košarkaš Janis Adetokumbo našao se u centru pažnje, ali ovog puta ne zbog igre na parketu. Posle dana nagađanja o njegovoj budućnosti u Milvokiju i mogućem transferu, objavljeno je da je reprezentativac Grčke postao suvlasnik kompanije "Kalši".
Američka skijašica Lindzi Von imala je operaciju slomljene leve noge nakon što je doživela pad i razočarenje u verovatno poslednjem olimpijskom takmičenju, kada je pala u ženskoj spustu u Kortini.
Dok traje rasplet i završnica Superboula 60, dobili smo i novog rekordera, jer ono što je uradio kiker Sijetl Sihoksa Džejson Majers nije niko nikada uradio u istoriji finala NFL-a.
Debitant na Zimskim olimpijskim igrama, Norvežanin Sander Aitrem, osvojio je zlato u trci na 5.000 metara u brzom klizanju sa vremenom 6:03.95, opravdavši ulogu favorita.
Američka skijašica Lindzi Von imala je operaciju slomljene leve noge nakon što je doživela pad i razočarenje u verovatno poslednjem olimpijskom takmičenju, kada je pala u ženskoj spustu u Kortini.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Mala bara puna krokodila - ovo opisuje tržište automobila u Kini. Danas, čak i najveći krokodili moraju da daju popuste o kojima nisu ni sanjali, samo da bi opstali među konkurencijom.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Istraživači bezbednosti otkrili su masovnu kampanju sajber špijunaže, pod nazivom "Shadow Campaigns", koja je ciljala vladine institucije i kritičnu infrastrukturu širom sveta, uključujući i Srbiju.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar