Nova vest
Lige petice 0

11.5.2025.

13:06

Ništa od najveće plate u istoriji, ali – Vini ostaje u Realu

Fudbalski klub Real ponudio je brazilskom igraču Vinisijusu Žunioru produženje ugovora od 2030. godine.

Izvor: Tanjug

Ništa od najveće plate u istoriji, ali – Vini ostaje u Realu
Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Vinisijus je pristao na produženje saradnje, a zarađivaće oko 20 miliona evra po sezoni, preneo je španski "AS".

To znači da mladi Brazilac ipak nije upseo da "izboksuje" najveću platu u istoriji kluba koju je prethodno želeo.

Španski mediji ističu da će brazilski fudbaler da potpiše novi ugovor sa Realom po završetku sezone u LaLigi. Novi ugovor bi trebalo da stupi na snagu po završetku sezone, a Vinisijus će u narednih pet godina da neto zaradi oko 100 miliona evra bez bonusa.

On ima ugovor sa Realom do juna 2027. godine, a trenutno zarađuje 15 miliona evra po sezoni.

"AS" navodi da će Vinisijus u novom ugovoru imati klauzule, koje će mu doneti značajne bonuse za osvojene trofeje i postignute ciljeve.

Vinisijus (24) je član Reala od 2018. godine, a za prvi tim madridskog kluba odigrao je 314 utakmica i postigao je 105 golova.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

8 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

9 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu