Sedam godina nakon eliminacije u "cvajtu" slavni klub je ponovo deo elite u koju je umarširao u velikom stilu – pobedom od 6:1 protiv Ulma pred gotovo 60.000 ljudi na "Folkspark" stadionu.
Tim iz najveće nemačke luke zadržao se na prvo mestu, nije ga i obezbedio, a to će moći da učini u poslednjem kolu protiv Grojter Firta.
Blizu plasmana u najviši rang je i Keln, kojem je potreban bod u poslednjih devedeset minuta fudbala kako bi matematički obezbedio taj cilj.
Scenes when Hamburger SV, who had never been relegated from the Bundesliga until 2018, returned to the top division.pic.twitter.com/bnL6nwyBpt
— Troll Football Media (@Troll__Footbal) May 10, 2025
Desetine hiljada navijača su izvršile invaziju na teren u Hamburgu nakon što je sudija odsvirao kraj meča sa Ulmom. Žurka je mogla da počne i bila je spektakularna.
Bilo je suza radosnica naravno...
"Držao sam mog brata u naručju, plakao je. Ovo mi znači mnogo. HSV možda nije igrao Bundesligu svih ovih godina, ali nikada nije odlazio", bili su prvi utisci trenera Hamburga MerlinaPolzina.
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF
Na drugoj strani, sada je to i manje važno, Ulm je porazom eliminisan iz druge lige i vraća se u niži rang - samo godinu dana nakon ulaska u drugoligaško društvo.
Fantastični prizori slavlja domaćih igrača i navijača obilaze Evropu i svet.
Čista, autentična fudbalska strast nastupila je i preplavila teren sa poslednjim zviždukom sudije.
Hektolitri piva noćas su tekle ulicama Hamburga...
Bosna i Hercegovina i zvanično je dobila protivnika u nokaut fazi Svetskog prvenstva, pošto će se za plasman u osminu finala boriti sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.
Selektor omladinske fudbalske reprezentacije Srbije Gordan Petrić izjavio je da očekuje tešku utakmicu protiv Italije, ali je dodao da je njegov tim spreman za mečeve na Evropskom prvenstvu u Velsu.
Andrija Maksimović neće igrati za Srbiju na predstojećem Evropskom prvenstvu za omladinske reprezentacije, a prema pisanju nemačkog Bilda, razlog je želja da se izbori za veću ulogu u RB Lajpcigu.
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Pini Zahavi, agent 19-godišnjeg defanzivca Totenhema Luke Vuškovića, oglasio se povodom sve većih spekulacija koje ga povezuju s transferom u Barselonu.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Teško je u ovoj fazi Novakove karijere analizirati žreb za jedan Grend slem turnir. Nepoznanica je u kakvom je stanju, usled čestih pauza koje pravi tokom sezone. Bilo kako bilo, Vimbldon mu je najveća šansa za 25. titulu.
Ukoliko ste u potrazi za novim televizorom, verovatno ste se našli u ozbiljnoj dilemi zbog mnoštva modela, skraćenica i tehničkih specifikacija koje prosečnom kupcu ne znače mnogo.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar